logo

Çubuk’tan AB’ye 2 Proje

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Avrupa Birliği (AB) projeleri için kurulan Çubuk Projeler Koordinasyon ekibinin bu yıl içinde hazırladığı üç projeden ikisi desteklenmeye değer bulundu.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çubuk Projeler Koordinasyon Ekibi’nin Avrupa Komisyonu’nun 2011 Teklif Çağrısı dönemi için hazırladığı iki projesinin bütçesinin 44 bin 572 avro olduğu bildirildi. Hazırladıkları üç projeden iki projenin daha AB tarafından destelenecek olması nedeniyle Projeler Koordinasyon Ekibine teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Ankara’da ilk defa Projeler Koordinasyon Ekibi’nin Çubuk’ta kurulduğunu söyledi.

Oluşturdukları ekibin ilçede önemli projelere imza atacağına inandığını kaydeden Toprak,’’Amaç, Proje ekibini oluşturarak proje yapma kültürünün derinleşmesi, tecrübe birikiminin oluşması, AB sürecindeki bu tür teklif çağrılarının en iyi şekilde değerlendirilerek milletimizin, toplumumuzun hizmetine sunmaktır. Zaten yapılan projelerde de ilçemiz Ankara genelinde öncü olan ilçelerden birisidir. Başta bize her türlü katkıyı sağlayan Kaymakamımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze, proje ekibimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum’’ şeklinde konuştu.

İki yıl sürecek projede 4 ülkeden ortaklarının olduğunu ifade eden Toprak, ’’Müdürlüğümüz bünyesinde hazırlanan proje 25 bin avro bütçeyle Türkiye’de ilk 35 proje arasına girmiş ve onaylanmıştır. ‘Dil ve Kültür Uygulaması’ adlı projemiz iki yıl sürecek. İtalya, Macaristan, Yunanistan, Polanya ve Türkiye arasında olacak projede, müdürlüğümüzce belirlenecek katılımcılarla gerçekleşecektir. Proje süresince müdürlüğümüz katılımcılara dilimizi öğretecek ve kültürel zenginliklerimizin tanıtımını yapacaktır. Ayrıca 19 bin 572 avro’luk bütçesi olana ‘Paslanmaz Çelik Kaynakçılık İşlemelerinde Yeni Eğitim Uygulamaları’ projesi ile Çubuk Teknik ve Endüstri Meslek Lisemizin de projesi onaylandı. Diğer bir projemiz olan ‘Bilgi Çağında Muhasebe’ isimli Çubuk Ticaret Meslek Lisemizin projesi de yedeklerin arasına girdi. Ekibimiz yeni dönemde yeni projelerimizle daha çok AB desteklerinden yararlanacaktır. Bunun için çalışmalarımız hızla devam ediyor’’ dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?