logo

Çubuk’tan 15 Proje Sergide

Ankara’da yapılacak olan Türk Patent Enstitüsü ‘Şimdi Düşünme Zamanı’ Teknoloji Tasarım Projeleri Sergisine Çubuk’tan 15 proje sergiye kabul edildi.

Çocukların bilime, teknolojiye ilgi duyması ve düşünce ürünleri geliştirmelerinin teşvik edilmesi amacıyla Türk Patent Enstitüsü ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı işbirliği ile ilki 2008 yılında düzenlenen “Şimdi Düşünme Zamanı” İlköğretim Okulları Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Çalışmaları Sergisi bu yıl 27 Nisan’da gerçekleştirilecek.

Ankara’dan tüm İlköğretim Okulları Teknoloji ve Tasarım Dersi öğrencilerinin, 2008/2009 eğitim öğretim yılında yapmış oldukları çalışmaların yer alacağı serginin başvuruları 10 Nisan 2009 tarihinde sona ermişti. Sergi için yaklaşık 7500 öğrenci çalışmaları ile başvuruda bulundu. Bunlardan 234 tanesi sergiye layık görüldü.

27 Nisan 2009 tarihinde Türk Patent Enstitüsü’nde düzenlenecek sergide sergilenecek öğrenci çalışmaları, başvuru kurallarına uygun olarak yapılan başvurular arasından çekilen kura ile belirlenmiştir.

Çubuk’tan sergi çalışmalarına katılacak öğrenci ve öğretmen listesi hazır. Türk Patent Enstitüsü’nde gerçekleştirilecek sergiyi herkes ziyaret edebilecek.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?