logo

Çubuk’ta Yeni Bir Spor Dalı Oryantiring Eğitimi

Çubuk’ta Yeni Bir Spor Dalı Oryantiring Eğitimi

Çubuk Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen Oryantiring Eğitimci Kursu eğitimi ve kurs bitirme belgesi verildi.

Kursa katılan kursiyerler Oryantiring ile ilgili teknik terimler, harita, pusula gibi teorik eğitimin yanı sıra okulun bahçesinde hazırlanan parkurda ise uygulama eğitimi alarak ter döktü.

Çubuk’ta ilk defa Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen semineri, Oryantiring Antrenörü Ali Elgün ve Tamer Doğan tarafından verilen eğitime 70’e yakın kursiyer katıldı.

Teorik ve uygulama sınavını başarı ile tamamlayan kursiyerler belgelerini İlçe Kaymakamı Cemal Şahin ve Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu’nun elinden aldı.

Çubuk’un bu spora çok uygun yerlerinin olduğunu ifade eden Oryantiring Antrenörü Ali Elgün; “Çubuk’ta doğa sporlarının da yanı sıra oryantiringde var olmasını istedik. Bu nedenle bu eğitimi verdik. Yakın zaman da ilçede gençler öğrenip, bu sporu yapacaklarını düşünüyoruz” dedi.

Amaçlarının oryantringi tanıtmak ve farkındalık yaratmak olduğunu belirten Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu: “ Katılımın yüksek olması bizi mutlu etti. İlerleyen günlerde güzel bir organizasyon ile ilçeye gelmeyi düşünüyoruz” dedi.

KARAGÖL DOĞA SPORLARI İLE İLGİLİ ÜST OLACAK

Kaymakam Şahin konuşmasında: “İlçemizde gençlerimizi spora teşvik etmek onları kazanmak amacıyla, ilçemizin bu sporla ilgili coğrafi bölgesi ve potansiyeli var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?