logo

Çubuk’ta Vefat Eden Asker Memleketi Çorum da Toprağa Verildi

Çorum’da oturan ve Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yaparken kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 23 yaşındaki Jandarma Er Uğur Zavar, bugün yapılan askeri tören ardından toprağa verildi.

Askerliğini yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Jandarma Er Uğur Zavar’ın cenazesi, bugün Çorum Devlet Hastanesi morgundan alınarak merkeze bağlı Yenice Köyü’ne götürüldü. Er Zavar’ın cenazesi babasının evine getirilirken yakınları gözyaşı döktü. Askerin annesi, 40 yaşındaki Eser Zavar, oğlunun Türk Bayrağı’na sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. 41 yaşındaki baba Arap Zavar ise acısını yakınlarına sarılarak dindirmeye çalıştı. Anne Eser Zavar, oğlu ile ölmesinden 1 gün önce telefonla konuştuğunu belirterek, “Bana, ‘Anne bak Ankara’ya geldim. Çorum’a daha yakınım. Bana bir kız bul. Askerden geldiğimde hemen evlenmek istiyorum’ dedi. Ben de kendisine ‘Sağ salim gel düğünü yaparız’ dedim. Ben bu acıya nasıl dayanırım?” diyerek ağladı.

Uğur Zavar’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi evin önünden alınarak omuzlarda Köy Mezarlığı’na getirildi. Burada askeri tören yapıldı. Törene Çorum Valisi Nurullah Çakır, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hakan Saraç, askeri erkan ve kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Vali Nurullah Çakır, aileye başsağlığı dileklerinde bulundu. Mezarlıkta öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Uğur Zavar, toprağa verildi.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?