logo

Çubuk’ta Ulaşıma Yeni Düzenleme

Çubuk’ta Ulaşıma Yeni Düzenleme

Çubuk şehir içi ulaşımı rahatlatmak amacıyla yeni düzenlemeye gidildi. Şehir içi ulaşımın rahatlaması için ilçe merkezinde yeni düzenlemeye gidildiğini söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, 10 Eylül 2012 tarihinde UKOME’ye yazılan yazıyla ilçe merkezinde yeni düzenleme istendiğini hatırlattı.

UKOME’den istekleri arasında taksici esnafı için yeni duraklar da olduğunun altını çizen Başkan Özden, istenilen durakların henüz kararının çıkmadığını ancak merkezdeki trafik düzenlenmesinin kararlarının geldiğini ve uygulamaya başlanılacağını kaydetti. Başkan Özden, şu bilgileri verdi: “Atatürk Caddesi’nin Karagöl Caddesi ile Çay Sokak ve Mevlana Sokak arasında kalan bölüm çift yön olarak trafiğe açıldı. Kıbrıs Caddesi Atatürk Caddesi ile Deva Sokak arasında kalan bölüm Atatürk Caddesi’nden Deva Sokak istikametine tek yön olarak açıldı. Numaralı sokaklar olarak bilinen 2., 4., 6., 9. ve 11. sokaklarda trafik çift yön olarak çalıştırılacak. Bununla birlikte 9. Sokak çift yön olarak açılacağından, burada bulunan taksi durağının yeri ise 10. Sokak üzerinde Cengiz Topel Caddesi istikametinde sağ tarafa 5 oto olarak değiştirildi. Kıbrıs Caddesi’nin Cengiz Topel Caddesi ile Deva Sokak arasında kalan bölüm, Deva Sokağın Kıbrıs Caddesi ile Arı Sokak arası, Arı Sokağın Cengiz Topel Caddesi ile Deva Sokak arası, İzzet Korman Sokağı’nın Atatürk Caddesi ile Hükümet Caddesi arasında kalan bölümlerde trafik çift yön olarak çalıştırılacak. Santral Sokak’ın Atatürk Caddesi ile Şamdan Sokak arasında kalan bölümünün Şamdan Sokak istikametinde tek yön, Yavuz Sokağın Atatürk Caddesi ile Şamdan Sokak arasında kalan kesiminin Şamdan Sokak istikametinde tek yön, Müftü Ayaz Sokak’ın Hükümet Caddesi’nden Atatürk Caddesi istikametine tek yön olarak çalıştırılacak ve bu sokaklarda sol tarafa park yasağı uygulanacak. Ayrıca Ehlibeyt Sokak da çift yön olarak trafiğe açılacak.”

İlçede alınan tüm kararların ve uygulamalarının vatandaş odaklı yapıldığının altını çizen Başkan Özden, “Biz bu ilçeye ve vatandaşlarımıza hizmet için göreve geldik. Bu anlayış ile de görevimizi sürdürmekteyiz. Bizim hizmet anlayışımızda kişilerin menfaat ve çıkarlarından ziyade, tüm toplumun menfaat ve çıkarları önde tutulur.” dedi.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?