logo

Çubuk’ta Toplu Taşıma ve Ulaşım Sorunları

Çubuk’ta Toplu Taşıma ve Ulaşım Sorunları

Ak parti Çubuk İlçe Teşkilatı Çubuk’ta Toplu Taşıma ve Ulaşım sorunlarını tesbit etti.

İşte ulaşım raporu

Toplu Taşımacılık ve Ulaşım Sorunları

Ego otobüs seferlerine ilişkin sorunlar ve Çözüm önerileri

1.SORUN:

Çubuk ilçesinin nüfusunun yoğunluğu ve Ankara’da çalışıp Çubuk’ta ikamet eden çok sayıda kişinin olması, mevcut otobüs sayı ve seferlerinin yetersiz kalmasına neden olmaktadır.

ÖNERİ:

Bu sorunun çözümü için en az 12adet kısa MAN otobüs ve 3 adet körüklü otobüsün tahsis edilmesi acilen gerekmektedir.

2.SORUN:

Otobüs yolcu ücretlerindeki dengesizlikler

ÖNERİ:

Çubuk-Ankara  arası çalışan EGO otobüslerindeki  bilet fiyatları  diğer metropol ilçelerdeki (Sincan vb) fiyatlarla  aynı değildir.Çubuk ilçesinin Ankara şehir merkezine  ulaşıma kolay ve hızlı olması diğer ilçelerle şehir merkezlerine uzaklıkta bariz km farkının olmaması bu ücret farkının adil olmadığını göstermektedir. Bu nedenle şehir merkezinde ve sincan’ ücret tarifesinin Çubuk içinde uygulanmasını zorunlu kılmaktadır.

Çubuk yolcusunu 2.4 TL ödemesine rağmen 75 dakikalık aktarmalı bilet kullanım hakkından yararlanamaması da acilen düzeltilmesi gereken yanlış bir  uygulamadır.

3.SORUN: otobus kalkış saatleri arasındaki sürenin uzun olması.

ÖNERİ: İlçemiz nufus yoğunluğu ve Ankara’da çalışıp Çubuk’ta ikamet eden çok sayıda kişinin bulunması, sabah ve akşam saatlerinde ulaşımda problemlere sebeb olmaktadır. Önceliklşe mesai saatinin 8:00 de başlaması ve 17:00’de bitmesi sabah akşam otobus kalkış saatlerinin yenlden düzenlenmesini zorunlu hale getirmiştir.

Sabah 6:20 ve 9:30 saatleri Arassı otobus hareket saatlerinin 10 dakikada bir, 9:30 ve 15:45 arası  15 dakikada bir, 15:45 19:00arasında 10 dakikada bir, 19:30 22:00 saatleri arasında 20 dakikada bir sefer olmak üzere düzenlenmesi gerekmektedir.

Şu anda uygulanmakta olan son hareket saati 22:30dan sonra 22:50 ve son servis saati olarak da 23:15 servislerinin ilave edilmesi gerekmektedir.

Çubuk-Ankara, Ankara-Çubuk kalkış ve varış saat aralığının 70 dakikadan 60 dakikaya düşürülmesi gerekmektedir.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?