logo

Çubuk’ta Tekvando Kuşak İmtihanı

Çubuk’ta Tekvando Kuşak İmtihanı

Çubuk’ta yürütülen ‘Yetenek Kursları’ kapsamında verilen tekvando kursunda kuşak sınavı yapıldı.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çubuk Halk Eğitim Merkezi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk Aile Yaşam Merkezi işbirliğinde açılan ve ücretsiz olarak verilen tekvando kurslarının kuşak terfi sınavı Çubuk Aile Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ankara Erdem Spor Kulübü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen 2013 kuşak imtihanının da kurs eğitmeni ve milli hakem Oytun Önalp’ın yetiştirdiği öğrenciler bir üst kuşağa geçebilmek için ter döktü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm Şube Müdürü İdris Tezcan, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi sorumlusu Abdullah Özlüyen, üyeler ve misafirlerin katıldığı sınavı, Milli hakem ve antrenörlerden İsmet Taş, Fatih Küçüközdemir, Engin Yardımcı, Hasan Turan, Abdulkadir Kösek’in yer aldığı hakem heyeti yönetti.

Açılış konuşmasını yapan kurs antrenörü ve milli hakem Oytun Önalp,  kendilerinin milli sporcular yetiştirmek için mücadele ettiklerini söyledi.

Kapılarının tüm sporseverlere açık olduğunu vurgulayan Önalp, ’’2 ay gibi kısa çalışma süresinde sporcularımızı belli bir seviyeye getirdik. Bu konuda ilçe halkının spora gereken önemi vermelerini istiyoruz. Taekwondo kursu ile spor disiplini kazanmış, kendine güvenen milli sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz’’ dedi.

Sporun önemini vurgulayan Merkez Müdürü A. Meltem Işık Sandıklı ise, “Merkezimizde ücretsiz verilen sportif, sanatsal ve eğitsel kurslarla özellikle çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerine destek olmayı hedeflemekteyiz. Ücretsiz kurs imkânlarından faydalanmak isteyen 7’den 77’ye herkesi Çubuk Aile Yaşam Merkezi’ne davet ediyoruz’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından yaşları 7 ile 12 arasında değişen 18 sporcu katıldığı imtihanda bir üst kuşağa geçmeye hak kazandı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?