logo

Çubuk’ta Şehit Ailelerine İftar

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Belediye Meclisi üyeleri ve birim müdürleriyle beraber ilçede bulunan şehit yakınlarını ziyaret ederek birlikte iftar yemeği yedi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Belediye Meclisi üyeleri ve birim müdürleriyle beraber ilçede bulunan şehit yakınlarını ziyaret ederek birlikte iftar yemeği yedi.

Hakkari’de 1991 yılında şehit olan Atilla Demirbaş’ın ailesini ziyaret eden Özden, aile fertleriyle orucunu açtı.

Şehit ve gazi yakınlarına yaptıkları ziyaretin önemine değinen Özden, birlikte olmaktan büyük bir onur duyduğunu belirtti. Bugüne kadar yaptığı bütün ziyaretlerin arasında şehit yakınlarına yaptığı ziyaretlerin kendisi için önemli bir değeri olduğunun altını çizen Özden, “Çocuklarını, eşlerini, yakınlarını, en sevdiklerini bu vatan için, bu millet için feda eden insanlarla birlikte olmak çok güzel bir duygu. Bu duygu anlatılmaz, yaşanması gerekir. Bunun içinde bu ailelerimizle fırsat buldukça sık sık bir araya geliyoruz. Şehitlik ve gazilik bizim için en büyük mertebedir. Hepsinin ruhu şad olsun” şeklinde konuştu.

Yapılan iftarın ardından diğer şehit yakınlarıyla da telefonla görüşen Özden, ailelerin ramazanlarını kutlayarak, tüm Çubuk halkının kalbinin Şehit yakınlarıyla birlikte attığını söyledi.

Özden, daha sonra diğer bir şehit yakını İbrahim Gülap’ı ziyaret ederek, Çubuk Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan ile birlikte aileye Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Ziyarette ilçedeki şehit yakınları ve gazilere gösterilen yakın ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Avan da burada yaptığı konuşmada,

“Allah razı olsun, bu önemli ayda şehit yakınları ve gazilerin iftar sofralarına konuk oluyorsunuz. Bizlere yalnız olmadığımızı hissettiriyorsunuz. Çok önemli bir sosyal hizmeti gerçekleştiriyorsunuz. Ben tüm üyelerimiz adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Meclisi üyelerinin ve birim müdürlerinin de ilçede bulunan diğer şehit aileleri ve gazilerle birlikte katıldığı iftar programında ailelerde memnuniyetlerini dile getirdi. Kendileri ile yakından ilgilenilmesinden son derece memnun olduklarını kaydeden aileler, ziyaretlerin acılarını bir nebzede olsa hafiflettiğini belirtti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?