logo

Çubuk’ta Ramazan, Şenlikli Geçiyor

Çubuk’ta Ramazan, Şenlikli Geçiyor

Çubuk’ta Ramazan, Şenlikli Geçiyor

Çubuk Belediyesi tarafından gerçekleştirilen geleneksel Ramazan Şenlikleri ilçe halkından ilgi görüyor.

Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Atatürk Parkında gerçekleştirilen Ramazan Şenlikleri’ne parka kurulan sahnede kukla sanatçısı Hasan Ekinci tarafından gösterilen kukla Oyununun bir bölümüne çocuklarda katıldı. Oyuna katılan çocukların kimi korkarak ağlarken, kimi de meraktan kuklalara dokunmak istedi. Çocuklarla ayna boyda olan kukla karakterleri farklı tiplerde canlandırıldı. Özellikle karga tiplemesi çocukları ve izleyicileri eğlendirdi.

Ankaralı Kel Mahmut tiplemesi, Ankara havalarını söylerken çocuklarda Tempo tutarak oynadı. Türkülerin ardından kurt sahne aldı. Kurt tiplemesi de çocuklarla birlikte çeşitli gösterileri sundu.

Özellikle ailelerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde, gece geç saatlere kadar anne ve babalar parkta kurulan Oyun alanlarında çocuklarının doyasıya eğlenmelerini büyük zevkle izlerken, bir taraftan da belediye tarafından ücretsiz dağıtılan patlamış Mısır, pamuk şeker ve Osmanlı macunundan tatmak için uzun kuyruklar oluştu.

Sunuculuğu Gökhan Taze tarafından yapılan Ramazan Şenlikleri, teravih namazının ardından ilçenin yerel sanatçılarından Mustafa Yaman ve solist Ahmet İnan tarafından verilen Türk Sanat, Türk Halk ve tasavvuf musikisi konseri ile devam etti.

Gece geç saatlere kadar devam eden programın sonunda belediye tarafından çocuklara ve ailelere ücretsiz top dağıtıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?