logo

Çubuk’ta Ramazan Şenlik Heyecanı Başlıyor

Çubuk’ta Ramazan Şenlik Heyecanı Başlıyor

Çubuk’ta Ramazan Şenlik Heyecanı Başlıyor

Çubuk Belediyesince Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında 11 ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif süresince ‘Ramazan Şenlikleri’ düzenlenecek.

Ramazan Şenliklerine Belediye Başkanı Lokman Özden, tüm ilçe halkını davet etti.

Çubuk Belediyesi ramazan ayını ruhuna uygun geçirmek amacıyla bir dizi etkinlikler düzenleyecek. Etkinliklerin ilki 05.08.2011 Cuma günü Atatürk Parkında Saat 22.30 da başlayacak. Etkinlikte fasıl ilahi grubu, geleneksel yarışmalar, ateş üfleyen adam, neyzen, semazen, kukla gösterisi, ibiş ile memiş, aşık maşuk dans gösterisi, keloğlan, gölge oyunu, Nasrettin hocadan hikayeler, meddah, canlı karagöz- hacivat, ortaoyunu ve gölge oyunları Çubuklularla buluşacak. Ramazan ayı ile ilgili çalışmaları tamamladıklarını belirten Çubuk Belediye Başkan Lokman Özden, bu yıl Çubuklulara farklı bir ramazan yaşatmak amacında olduklarını ifade etti.

Başkan Özden, ’’İçerisinde maddi manevi anlamda bin bir güzellik ve faziletin olduğu ramazanı daha farklı bir şekilde kutlamak ve ramazan gecelerini daha bir anlamlı kılmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenlemeyi planlamaktayız. Ramazan programlarımızı kültürel ve sanatsal etkinliklerle zenginleştirdik. İnanıyoruz ki bu ramazanın manevi ruhunu yaşamak amacıyla teravih namazlarından sonra halkımızın uğrayacağı en önemli mekan Atatürk Parkında düzenleyeceğimiz etkinlikler olacak. Bu manada ‘Ramazan Şenlikleri’ etkinlikleri kapsamın da ilk aktivitemizi 05.08.2011 Cuma günü Atatürk Parkında Saat 22.30 da yapacağız. Ramazan ayı süresince her hafta Cuma ve Cumartesi günleri Atatürk Parkı etkinliklerle şenlenecek. Bu Etkinlikte fasıl ilahi grubu, geleneksel yarışmalar, ateş üfleyen adam, neyzen, semazen, kukla gösterisi, ibiş ile memiş, aşık maşuk dans gösterisi, keloğlan, gölge oyunu, Nasrettin hocadan hikayeler, meddah, canlı karagöz- hacivat, ortaoyunu ve gölge oyunları Çubuklularla olacak, bu etkinliğimize tüm şehrimiz davetlidir’’ dedi.

Ramazan Şenliği’nin programı şöyle:

’’05.08.2011       Cuma: Fasıl ilahi grubu- Geleneksel Yarışma- Ortaoyunu- Gölge oyunu

06.08.2011          Cumartesi: Fasıl ilahi grubu- Geleneksel Yarışma- canlı karagöz- hacivat, meddah

12.08.2011        Cuma : Fasıl ilahi grubu- Geleneksel Yarışma- ateş üfleyen adam, neyzen, 2 semazen

13.08.2011        Cumartesi: Fasıl ilahi grubu- Geleneksel Yarışma- kukla gösterisi, ibiş ile memiş

19.08.2011          Cuma: Fasıl ilahi grubu- Geleneksel Yarışma- aşık maşuk dans gösterisi 2 sema gösterisi – keloğlan

26.08.2011        Cuma: Fasıl ilahi grubu- Sunucu- Geleneksel Yarışma-gölge oyunu – Nasrettin hocadan hikayeler, meddah’’

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?