logo

Çubuk’ta Ramazan Akşamları Renkli Olacak

Çubuk’ta Ramazan Akşamları Renkli Olacak

Ramazan orucu, 19 Temmuz 2012 Perşembe akşamı başlayıp 18 Ağustos 2012 Cumartesi akşamı sona erecek. Bir aylık sürede ilçe halkı keyifli saatler geçirecek.

Çubuk Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinliklerle ilçede Ramazan akşamları dolu dolu geçecek.

Çubuk’ta etkinlikler daha önceki yıllarda olduğu gibi Atatürk Parkı’nda gerçekleşecek.  Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilecek ‘Ramazan Akşamları’ etkinlikleri hakkında bilgi veren Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, etkinlikler boyunca Sema gösterisi, Ateşbaz, Dilbaz, Tahta bacak, Hacivat-Karagöz, Meddah, Ortaoyunu, Yarışmalar, İllüzyonist, Halk Oyunları, Şiir dinletileri, Kukla Gösterileri Türk Halk Müziği ve Tasavvuf Musikisi Konserleri’nin yer alacağını belirtti.

Ramazanların ruhunu yaşatmak ve bu geleneğimizi gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında bir dizi etkinlikler düzenleyeceklerini ifade eden Başkan Özden, etkinliklerin Atatürk Parkı’nda Cuma ve Cumartesi günleri teravih namazı sonrası başlayacağı ifade etti.  Her yıl olduğu gibi bu yılda ilçe halkına farklı bir ramazan yaşatmak amacında olduklarını vurgulayan Başkan Özden, ’’İçerisinde maddi manevi anlamda bin bir güzellik ve faziletin olduğu ramazanı daha farklı bir şekilde kutlamak ve ramazan gecelerini daha bir anlamlı kılmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenlemeyi planladık. İnanıyoruz ki bu etkinliklerle birlikte Ramazan Ayı ilçemizde bambaşka yaşanacak. Bu ramazanın manevi ruhunu yaşamak amacıyla teravih namazlarından sonra halkımızın uğrayacağı en önemli mekan her yıl olduğu gibi yine Atatürk Parkı olacak. Düzenleyeceğimiz bu etkinliklere tüm halkımız davetlidir’’dedi.

Çeşitli yarışmaların yapılacağı etkinliklerde yarışmalara katılanlara çeşitli hediyelerin dağıtılacağını kaydeden Başkan Özden, ayrıca etkinlik alanında misafirlere belediye tarafından ücretsiz mısır ve pamuk şekerinin de dağıtılacağını sözlerine ekledi.

Etkinlikler, saat 22:30’da başlayıp saat 24:00’de sona erecekken, 20.07.2012 Cuma, 21.07.2012 Cumartesi, 27.07.2012 Cuma, 28.07.2012 Cumartesi, 03.08.2012 Cuma, 04.08.2012 Cumartesi, 10.08.2012 Cuma ve 11.08.2012 Cumartesi günleri yapılacak.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?