logo

Çubuk’ta Örnek Seminer

Çubuk’ta Örnek Seminer

 Çubuk’ta “Sağlıklı Beslenme ve Dumansız Hayat” semineri düzenlendi.

Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından toplumu sağlık konusunda bilgilendirme seminer ve toplantıları devam ediyor.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde verilen seminere Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Sağlık İşleri Müdürü Bekir Kılıç, Eğitim Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Aysel Neşeli, Muharrem Kaleli İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Çelik, Çağdaş Tıp Merkezi Müdürü Emine Kuzu, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Necmettin Demirci, Diyetisyen Fatma Nur Bingöl, Ersin Aslantür ve Fizik Tedavi Uzmanı Fatih Köseoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı seminerde, sağlıklı beslenmenin insan yaşamındaki önemi anlatıldı.

Sigaraya bağlı hastalıklar konusunda bilgi veren göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Necmettin Demirci, özellikle sigara dumanından çocukları etkilendiğini belirterek, “Sigara başta akciğer kanseri olmak üzere gırtlak, yemek borusu, ağız boşluğu, yutak, idrar yolları, böbrek, pankreas, idrar kesesi, karaciğer, kan ve rahim ağzı kanseri görülme sıklığının artmasına neden olmaktadır. Akciğer kanserinin yüzde 90’ı sigaraya bağlıdır. Saydığımız tüm bu nedenlerden dolayı sigara kullanımından vazgeçilmelidir” dedi.

Daha sonra konuşan katılımcılar da sağlıklı beslenme ve hastalıklar hakkında sırayla bilgi verdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?