logo

Çubuk’ta Önemli Değişmeler Oldu

Çubuk Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş, Çubuk’ta son yıllarda önemli değişmeler olduğunu bu nedenle de tek yön uygulaması ve caddelerin yayalaştırılmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Çubuk Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş, yaptığı açıklamada, Çubuk’ta son yıllarda önemli değişmeler olduğunu bu nedenle de tek yön uygulaması ve caddelerin yayalaştırılmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Atatürk Caddesindeki tek yön uygulamasına doğru olduğunu belirten Erdoğmuş,

“Atatürk Caddesi’nin tek yön yapılması trafik yoğunluğu nedeniyle kaçınılmaz bir durumdu. Ancak yol kenarına park edilen araçlar trafikte sıkışmalara neden oluyor. Bu konuda önlem alınmalıdır.” diye konuştu.

Geçmişte yaşanan çarpık yapılaşmalardan dolayı bugün sıkıntılarının yaşandığını belirten Erdoğmuş, şunları kaydetti:

“Trafikte yaşanan yoğunluk geçmişte yaşanan çarpık yapılaşmadan kaynaklanmaktadır. Kıbrıs Caddesi başlangıçta Çubuk’un tek caddesi konumundaydı. Bize göre tamamen kapatılması değil de tek yön olarak trafiğe açılması gerekmekteydi. Çubuk-Ankara arasında çalışan özel halk otobüslerinin küçük olduğu gerekçesi ile vatandaşlar şikayet ediyor. Esnafımız 60 ay gibi uzun vadelerde borçlanarak bu midibüsleri aldı. Şu anda halen borç ödemekte. Bu nedenle midibüslere büyütülmesi esnafı büyük bir borç batağına iter.”

Erdoğmuş, ayrıca özel halk otobüslerine Esenboğa Kavşağı’ndan sonra yolcu aldırılmayarak çifte standart uygulandığını kaydetti.

Etiketler: » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?