logo

Çubuk’ta Öğrencilere Her Sabah Spor

Çubuk’ta Öğrencilere Her Sabah Spor

Çubuk ilçesinde öğrenciler, ders zili çalmadan önce okul bahçesinde hareketli sabah sporu yapıyorlar.

Cumhuriyet İlk Okulu “Okul Dostu Şehir Projesi” kapsamında okul bahçesinde öğrenciler, bazı veli ve öğretmenleriyle birlikte müzik eşliğinde her sabah ders zili öncesi 10 dakika egzersiz spor hareketleri yapıyor.

Öğrencilerin sabah derse daha zinde girmeleri ve daha sağlıklı olmaları için projeye destek verdiklerini belirten Cumhuriyet İlk Okul Müdürü Ali Bodur: “Okulumuzda Okul Dostu Şehir Projesi kapsamında müzik eşliğinde hep birlikte sabah ders başlamadan önce 10 dakika öğrencilerimizin seviyelerine uygun hareketler yaptırılarak tüm okul öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte sabah sporu yapıyoruz. Bundan sonraki günlerde de bu etkinliği devam ettireceğiz. Sporu öğrenci ve öğretmenlerimizin tamamı yapıyor. Proje, öğrencilerimizin hoşuna gitti. Bu anlamda öğrencilerimiz derslerine daha canlı ve istekli ve moralli olarak girmektedirler. Bu proje ile sporu seven ve sporu hayatının bir parçası haline getiren daha sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlanacaktır. İnşallah öğrenciler açısından sağlıklı bir yaşamın bir başlangıcı olur” diye konuştu.

Velilerinde memnuniyetle karşıladığı projede, müzik eşliğinde spor yapan öğrenci ve öğretmenleri ders zili öncesi keyifli dakikalar geçiriyor.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?