logo

Çubuk’ta Merhaba Yaz, Hoş Geldin Ramazan” Şenliği

Çubuk’ta Merhaba Yaz, Hoş Geldin Ramazan” Şenliği

Çubuk Aile Yaşam Merkezinde “Merhaba Yaz, Hoş Geldin Ramazan” Şenliği Yapıldı.

Çubuk Aile Yaşam Merkezi tarafından, yaz mevsiminin ve Ramazan Ayının güzelliklerini bir arada yaşatan “Merhaba Yaz, Hoş Geldin Ramazan” Şenliği düzenlendi.

Şenliğe üyeler ve aileleri ve misafirler katıldı.

Merkez İdarecisi Ayşe Meltem Sandıklı açılış konuşmasında; “Ücretsiz kurslarımızın ve serbest etkinlik birimlerimizin yanı sıra düzenlediğimiz birbirinden renkli faaliyetlerle de Çubuk halkına hizmet ediyoruz. Bugün burada 7’den 77’ye üyelerimiz ve misafirlerimizle yaza ve Ramazan ayına merhaba demek üzere toplandık. Bizi yalnız bırakmayan tüm üyelerimize teşekkür ediyor, tüm Çubuk Halkını bu güzel hizmetlerden yararlanmak üzere merkezimize ve yaz kurslarımıza bekliyoruz’’ dedi.

 Merkez önünde düzenlenen renkli programda, ramazan davulcuları atışması ilgi ile izlendi. Birbirinden güzel maniler, özlediğimiz ramazan davulu sesi ile harmanlanarak yüzlerde hoş tebessümler bıraktı. Merkez tiyatro kursu üyelerinin sergilediği mini skeç beğeni topladı. Ramazan esintilerinin bir parçası olan, merkez eğitmenlerinden oluşan fasıl grubu söylediği parçalarla gönüllere hitap etti. Ramazan ayının olmazsa olmazı Hacivat ve Karagöz’ün gösterisi tüm izleyenleri kahkahaya boğdu. Şenlikte, Hacivat ve Karagöz eşliğinde yapılan balon patlatma, koş ve sarıl, sandalye kapmaca ve kahkaha yarışmaları; yüz boyama, sosis balon dağıtımı; palyaçolar; dönem kostümleri ile hatıra fotoğrafı çektirme etkinlikleri de yer aldı. Ayrıca tüm misafirlere Osmanlı şerbeti dağıtılırken çeşitli ikramlar yapıldı. Katılımın yoğun oluğu şenliğe katılan misafirler renkli bir gün geçirdiler.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?