logo

Çubuk’ta Memur Kendini Vurarak İntihar Etti

 

 

 

 

Çubuk’ta emekli bir memur arkadaşının tabancası ile kendini vurarak intihar etti.

 

Edinilen bilgiye göre, Ankara’nın Keçiören ilçesinde ikamet eden evli ve 2 çocuk babası TEK’den emekli memur Sadık Ertekin (51), Çubuk ilçesinin Ovacık Köyü’nün Ağaca Meydan Mevkiinde bulunan çeşmenin başında sabah saatlerinde akrabası ve arkadaşı Hasan Uçkun’un tabancasıyla kafasına bir el ateş ederek intihar etti.

Yeni Mahalle Belediyesi Meclis Üyesi Müslüm Ertekin’in kardeşi olan Sadık Ertekin, olay yerinde hayatını kaybetti. Gece Keçiören de bulunan bir kahvehanede buluşan iki arkadaş bir süre alkol aldıktan sonra, köyleri olan Ovacık Köyüne gelerek burada bulunan tanıdıklarının evlerinde bir süre kaldılar. Daha sonra gece geç saatlerde evden ayrılan iki arkadaş, olayın olduğu çeşmenin başına geldiler  ve  burada aldıkları alkolün etkisi ile Hasan Uçkun uyudu . Daha sonra silah sesi ile uyanan Hasan Uçkun, Sadık Ertekin’in kendini vurduğunu görerek olayı jandarmaya bildirir.

Ankara İl Jandarma Suç Takip Ekipleri ve Çubuk İlçe Jandarma’nın yaptığı incelemeler ve soruşturmalar ile Ertekin’in cebinden çıkan mektup sonucu olayın İntihar olduğu kanısına varıldı. Olay yerine gelen Ertekin’in ailesi sinir krizleri geçirdiler. Şahsın cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Sadık Ertekin’in cenazesi, Rize Pazar Sporda futbolcu olan oğlu Ali Ertekin’in ve Mardin’de Beden Öğretmeni olan Fiğen Ertekin’in baba ocaklarına gelmesinin ardından defnedilecek.

#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?