logo

Çubuk’ta Köylere Hizmet Birliğinin Seçimi Yapıldı

Çubuk Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Seçimi Yapıldı.

Çubuk’ta köy muhtarları ile il genel meclisi üyeleri arasında Köylere Hizmet Götürme Birliğinde seçim yapıldı.

Toplantıya Ankara il genel meclis üyeleri ve köy muhtarları katıldı.

Oylamada, meclis üyelerinden, Sami Çetinkaya,  Şahap Topcu, köy muhtarlarından Çat Köyü Muhtarı Mehmet Aydın, Oymiğde Köyü Muhtarı Murat Abazoğlu birlik encümenliğine seçildi.

Seçim sonunda il genel meclis üyeleri ve muhtarlar birbirini tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Seçim için bir araya gelen muhtarlarla ayrıca bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Çubuk Köylere Hizmet Götürme Birliğinin  yeni  yönetimi belli oldu.

Yönetim’e İl genel meclis üyelerinden Ak parti ilgenel meclis üyeleri Şahap Topcu ve Sami Çetinkaya seçildi.

Ak parti  il genel meclis üyesi Ahmet Arslan son anda adaylıktan çekildi.

Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan yatırımları değerlendirdi. İlçenin bir çok köyünde yatırımlar yapıldığını ifade eden Kaymakam Dallı, il genel meclis üyelerine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kaymakam Dallı, yapılan çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Hacılar, Okcular, Oymiğde, Kösrelik, Dağkalfat, Karataş, Yiğitli, Kışlacık, Yıldırım Evci ve Çat köylerinin köy meydanlarına 8430 metrekare kilitli taş döşendi. Aşağı Emirler, Avcılar ve Çat köyleri yollarında toplam 7950 metrekarelik temel ve alt temelleri yapımı gerçekleştirildi. Meşeli köyüne 2 ve Kösrelik köyüne de 1 olmak üzere 3 adet köprü yapıldı. Kızılören ve Uluağaç köylerinin de köy konakları ikmal inşaatları yapımı gerçekleştirildi. Yapılan bu hizmetlerin toplam maliyeti 1 milyon 130 bin TL’dır” diye konuştu.

Yapılan hizmetlerin ekip işi olduğunun altını çizen Kaymakam Meftun Dallı, çalışmalarda devletin en üst kademesinden muhtarına kadar herkesin emeği olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?