logo

Çubuk’ta Konferansa Davet

Çubuk’ta Konferansa Davet

Çubuk Dernekler Federasyonu ve Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneğince yerel basın mensupları ile kahvaltılı basın toplantısı yapıldı.

Çubuk Eğitim Gönüllüleri yemek salonun da gerçekleştirilen toplantıda, başkan Recep Taş, herkesi bu programa davet ederken, ayrıca program öncesi tüm hayırsever iş adamlarına destek çağrısında bulundu.

Çubuk Halk eğitim Merkezinde 15 Aralık Salı günü saat 14:00 da yapılacak “23. Yoksullarla Dayanışma Haftası” programına konuşmacı olarak Prof. Dr. Mesut Okumuş “Kuran’a göre yoksulluk ve infak” adlı programa gerçekleştirilecek.

Çubuk Dernekler Federasyon başkanı Recep Taş açıklamasında: “ Eğitim şart, uyuşturucu ve kötü alışkanlıkları olan çocuk ve gençlere sahip çıkmamız, hayata kazandırmamız lazım. Bu iş içinde maddi destek gerekiyor. Bizler ilçenin el atılmamış yarasına yardım etmeye çalışıyoruz. Gösterişli değil görünmeyen yardım istiyoruz. STK’lar dan da destek bekliyoruz. Konferans sonunda idrak edilecek haftanın ruhuna uygun olarak, yıllardır yoksulluk ve imkansızlıklar içinde tutunacak bir el arayan Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vererek kendi kulvarında ilçemizde tek ve örnek hayır hizmeti vermekte olan Çubuk Eğitim Gönüllüleri derneğimize diğer üye dernek başkanlarımızın katılımı ile toplu bağış gerçekleştirilecektir” dedi.

Yoksullara Yardım ve Eğitim Vakfı (Yoyav) tarafından 12 – 18 Aralık tarihlerinde 45 kurum ve kuruluşlar Ankara genelinde çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?