logo

Çubuk’ta Kıbrıs Caddesi Araç Geçişine Kapandı

Çubuk’ta Kıbrıs Caddesi Araç Geçişine Kapandı
Çubuk’ta yayalaştırma projesi kapsamında yapılan Kıbrıs Caddesi kısa sürede bitirilerek, ilçe halkının kullanıma sunuldu.
Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı açıklamada, ilçenin ilk yayalaştırılan caddesi olan Kıbrıs Caddesi’nde başlayan kaldırım, yol ve çevre düzenlemesi çalışmasının tamamlandığını bildirdi. Trafiğe kapatılan Atatürk Caddesi’nden Deva Sokağa kadar olan kısımda başlatılan çalışmaların tamamlandığını ifade eden Özden, ilk yayalaştırılan caddenin ilçeye hayırlı Uğurlu olmasını diledi.
İlçenin çehresini değiştirecek çalışma kapsamında, vatandaşların yaya olarak gezebileceği ve alışverişlerini ailesi ile birlikte rahat bir şekilde yapma fırsatı bulabileceği bir alana kavuştuğunu vurgulayan Özden, kentin görünümünü daha çağdaş bir şekilde yeniden yapılandırmak için çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.
Caddenin yayaya kapatılan hiçbir yerine kaldırım yapılmadığını kaydeden Özden, “Kıbrıs Cadde’sinde atık su, yağmur suyu, içme suyu ve doğalgaz hatları döşendikten sonra, enerji ve telefon hatları da yer altına alındı. Cadde boyunca kaldırımlar kaldırılarak düz bir yol oluşturulurken, üzerine Ankara andeziti ve granit küp taşı döşendi. Yayalaştırılan alanda 32 aydınlatma armatürü ve teshuş ağacı, konik Porsuk, üç top selvi, smargat mazı gibi ağaçlar ile sargıç petunya, sardunya, kadife çiçeklikleri ile de süslendi. Bizim yaptığımız bu çalışmalar karşısında caddede bulunan bina sahipleri de cephe düzenlemesi çalışmalarına başladılar ve çalışmaları devam ediyor” dedi.
Özden, yapılan çalışmalar süresince kendilerine destek olan ilçe esnafına ve vatandaşlara da teşekkür etti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?