logo

Çubuk’ta “Kardeş Aile” Projesi

Çubuk’ta “Kardeş Aile” Projesi

Çubuk’ta “Kardeş Aile” Projesi

Çubuk Belediyesi tarafından belediye çalışanları ile ilçede yardıma muhtaç aileler arasında “kardeş aile” projesi hayata geçirildi.

Çubuk Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, şefler ve istekli belediye personelinin aileleri ile daha önceden tespit edilmiş yardıma muhtaç aileler kardeş aile yapılıyor. Belediye Başkanı Lokman Özden ve kardeş aile olan belediye çalışanları da eşleriyle birlikte orucunu her gün bir ailenin evinde açıyor. Oluşturulan kurul tarafından bu güne kadar taramalarda tespit edilen 292 aile tek tek ziyaret ediliyor.

“Yoksulun, yetimin, kimsesizin, düşkünün ve komşunun unutulmadığını göstermek için” her gün ayrı bir aile ile iftar açtıklarını vurgulayan Özden, Ramazan ayını fırsat bilerek ilçede başlatılan sosyal projenin insanlar arasında farklı ve çok sıcak gönül köprüleri oluşturduğunu söyledi.

Proje kapsamında ilçede bulunan marketlerin oluşturdukları Ramazan paketleri veya alışveriş çeklerinin, kardeş aileye gidilirken beraberinde götürüldüğünü aktaran Özden, şunları kaydetti:

“Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan komisyon aracılığı ile ilçede gerçekten yardıma muhtaç, ihtiyaç sahibi, yetim ve kimsesiz vatandaşlarımız tek tek tespit edilerek, araştırıldı. Bunlarla ilgili veritabanı oluşturuldu. İlçemizde faaliyette bulunan duyarlı ve hayırsever marketlerin işletmecilerin kimi Ramazan paketi hazırladı, kimdi de alış veriş çeki verdi. Bu paketlere ilaveten belediye çalışanlarımız ve belediye meclis üyelerimiz, evlerinde hazırladıkları yemeklerini yanlarına alarak aileleriyle birlikte bu kardeş ailelerine giderek oruçlarını aynı sofrada birlikte açıyorlar. Hal ve hatırlarını ailece soruyorlar. Durumlarını tespit ediyor ve onlar için neler yapıla bilir onları not ediyorlar. Bu şekilde yüzlerce komşu ziyaret edilerek, ilçemizde bir arada yaşadığımız insanlarımızı özlediğimiz o eski zamanlarda olduğu gibi hep birlikte tanımış oluyoruz “diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?