logo

Çubuk’ta Kapusuz Dolu Dolu Konuştu

Çubuk’ta Kapusuz Dolu Dolu Konuştu
Seçim hazırlık ve çalışmaları için Çubuk’a gelen Salih Kapusuz bir çok konuya değinerek dolu dolu konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, “Bu milleti bölmek isteyenler, bu millete zarar vermek isteyenler asla başarılı olamayacaklardır. Bu lanetlenmiş anlayışa sahip insanlar er geç cezasını çekecekler” dedi.
Seçim çalışmaları için Çubuk’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’i ve AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Acehan’ı ziyaret etti.
Kapusuz, AK Parti İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada, polise yapılan saldırıları kınayarak, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine ve bütün milletimize de başsağlığı diliyorum. Ancak şu unutulmasın ki bu milleti bölmek isteyenler, bu millete zarar vermek isteyenler asla başarılı olamayacaklardır. Bu lanetlenmiş anlayışa sahip insanlar er geç cezasını çekecekler” dedi.
Millet olarak 33 yıldır terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettirildiğini ifade eden Kapusuz, şöyle konuştu:
“Bu çevreler korkutarak demokratik iradeyi, millet iradesini sandığa yansıma konusunda, kendilerinin istedikleri iradede sonuç almak istiyorlar. Bu memleketin insanları, bunlara korkuyla dün de bugün de bir sonuç alınmayacağını gösterdi ve göstermeye de devam edecek. İnanıyorum ki bu kirli tezgahın sahipleri bu tezgaha inananlar, buna taşeronluk yapanlar içerideki ve dışarıdaki hainler cezalarını çekeceklerdir. Terörle mücadele konusunda en ufak bir tereddüt göstermedik ve göstermeyeceğiz. Yani elinde silah olan teröristi sonuna kadar takip ederek yok edeceğiz ama terörizmle mücadelenin her alanda devam etmesi için yasal, ekonomik, siyasi, kültürel, anlamda gelişimini ve mücadelesini de sürdüreceğiz. Biz millet olarak bu konuda kararlıyız birliğimizi, dirliğimizi, bütünlüğümüzü asla hiçbir şeyin önünde, hiçbir şeyden ayırmaksızın sonuna kadar devam ettireceğiz. AK Parti’nin yola çıkarken söylediği ilkelerini bir kez daha tekrar etmek isterim ki o da, ‘tek millet, tek ülke, tek bayrak’ olarak yolumuza devam edeceğiz. ”
Konuşmasında siyasilere ilişkin internet sitelerinde yer alan kasetlere de değinen Kapusuz, yargının ve ilgili kurum ve kuruluşların, yasaların verdiği görevler çerçevesinde konuya ilişkin görevlerini yapacaklarını kaydetti.
“Bu ahlaksızlığı kabul etmek asla doğru değil, bizim de bunu tasvip etmemiz mümkün değil” diyen Kapusuz, şöyle devam etti:
“Bu kasetlerdeki görüntülerin sahipleri, bunu kabul edip inkar etmedikleri, istifaları ve partiden ayrılmaları ortaya koymuştur. Şunu ortaya koymuştur, bu fiiller bunlar tarafından kabul ediliyor. İşte siyasetin görevi, milletin önüne çıkan, milleti temsile soyunan millete hizmet noktasında adım atanların özel hayatı genel hayatı olmaz. Herkes toplumun önünde her türlü hesabı vermeye mecburdur. Her siyasi parti de kendisinin içerisinden çıkan ve kendisi tarafından bilinen çürük elmalarını ayıklamaya mecburdur. Kamuoyundan ailelerden ve milletimizden özür dilemeli ve gerektiği zaman partiler olarak yerine tereddütsüz getirmelidirler. ”
AK Parti tarafından sandık başında duracak müşahitlere verilen bilgileri dinleyen Kapusuz, daha sonra köy ve mahalle muhtarları ile bir toplantı yaptı. Sorun ve talepleri dinleyen, esnaf ve mahalle ziyareti de yapan Kapusuz, daha sonra ilçeden ayrıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?