logo

Çubuk’ta İnternet Cafelere Uyarı

Çubuk Belediyesi Zabıta ekipleri ilçede bulunan internet cafelere ani baskınlar yaptı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Yeşil Çubuk Parkında Birim Müdürleri ile birlikte yaptığı incelemelerde gençlerden ve ailelerinden kendisine gelen talep üzerine Zabıta Müdürlüğünü harekete geçirerek internet cafeler denetlendi.

Bilgisayarlarda filtre bulunmaması, küçük yaşta çocukların alınması, temizlik ve hijyen kurallarına uyulmaması gibi çeşitli sebeplerle internet cafelere tutanak tutuldu. İlk baskın Cumhuriyet Mahallesi’ndeki internet cafelerde yapıldı. Yapılan baskınlarda bilgisayarlarda yapılan denetimlerde filtre olduğu ancak detaylı filtreleme yapılmadığı tespit edildi.

Çubuk Belediyesi Zabıta Müdürü Orhan Ünal, İnternet cafe sahiplerine denetimlerde yapılan eksikleri içeren birer tutanak imzalatarak, bir hafta içerisinde gerekli tedbirlerin alınmadığı taktirde kapatma cezası ile kapatılacağı konusunda uyardı. Ünal, “Her şeyiniz kanuni olacak. Filtreleme konusunda gerekli tedbirlerin eksiksiz alınması gerekmektedir. Ayrıca 12 yaşından küçük çocuk almayacaksınız ve diğer temizlik gibi kanuni sorumlulukları yerine getireceksin’’ şeklinde uyardı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, denetimler konusunda yaptığı açıklamada, ’’Denetimler, geleceğimiz olan çocuklarımızın korunması yönündedir. Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Çubuk’ta kurallara uymayan, çocuklarımızı ahlaki ve kültürel açıdan erozyona uğratan hiçbir internet cafe kalmayana kadar denetimlerimizi sürdüreceğiz. Herkesin kurallara uymasını istiyoruz’’ dedi.

Çubuk Belediyesi Zabite ekipleri tarafından ilçede bulunan internet cafelere gerekli uyarılar yapıldı.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?