logo

Çubuk’ta “Huzur Vadisi” Heyecanı

Çubuk’ta “Huzur Vadisi” Heyecanı

Çubuk’ta “Huzur Vadisi” Heyecanı

Çubuk’ta yapılacak olan “Huzur Vadisi” projesi ilçeye büyük heyecan verdi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, gelenekselleşmiş 7. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali’ni ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’den, Melikşah Mahallesi’nde bulunan alana yatırım yapılması konusunda isteği kabul edildi.

Bakan Şahin, yatırım yapılması istenen bölgeyi incelemek ve yapılacak tesis hakkında karar verilmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Genel Müdürü Abdülkadir Kaya başkanlığında Genel Müdür Yardımcısı Gülser Ustaoğlu, Yapı İşleri Dairesi Başkanı Zekeriya Savaş, Yaşlı Bakım Hizmetleri Dairesi Başkanı Abdurrahman Çohaz, İnsan Kaynaklar Dairesi Başkanı Adem Atasever, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Lale Öcal ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Samiye Korkmazı bölgeye gönderdi.

Kaya başkanlığında ilçeye gelen heyet, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Lokma Özden ve Başkan Yardımcısı Mehmet Kuzal ile bir araya gelerek toplantı yaptı.

Toplantıda konuşan Başkan Özden, Melikşah Mahallesi’ndeki Süleyman Demirel Huzurevi’nin yanında bulunan 215 bin metrekarelik alana büyük bir sosyal kompleks yapılmasını istediklerini söyledi.

Özden, şöyle dedi:

“Sağ olsunlar festival ziyaretinde Bakanımız Fatma Şahin’e bu isteğimizi ilettik. Bu bölgede belediyemiz tarafından MTA’dan alınan Termal suda bulunmaktadır. Ayrıca Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin kampüs alanına ve Üniversite tarafından yapılması planlanan fizik tedavi merkezine çok yakın bir yerdir. Her yönüyle yatırım yapılmaya uygun bir bölgedir. Burada yapılacak büyük bir kompleks ilçemizdeki istihdam sorununu da ortadan kaldıracak. Kompleksin ismi ‘huzur adisi’ olabilir.”

Kaya da her yerel yöneticinin sosyal konulara duyarlı olmadığını vurgulayarak, kendileri açısından bunun büyük bir imkan olduğunu ve kendilerinin de bu enerjiyi hizmete dönüştüreceklerini söyledi. Abdülkadir Kaya, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Şahin’in görevlendirmesi üzerine bugün geldik. İlçe için yapılacakları sayın kaymakamımız ve sayın belediye başkanımızın talepleri doğrultusunda 2012 bütçesi hazırlık çalışmaları tamamlanmadan hazırlamaya çalışacağız” diye konuştu.

Toplantının sonunda heyet, huzurevi kompleksinin yapılacağı arazi, Süleyman Demirel Huzurevi, Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü’ne tahsis edilecek bina ve Aile Danışma ve Toplum Merkezi’ni ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?