logo

Çubuk’ta Hız Düzenlemesi

Çubuk’ta Hız Düzenlemesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karar doğrultusunda Çubuk Ankara karayolu için hız limiti düzenlemesi yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından hız tabelası yeni Şabanözü kavşağı ve Ankara dan Çubuk’a gelirken Man kavşağına asıldı.

Çubuk yeni Şabanözü kavşağından Çubuk Alt Geçidi (Man Kavşağı) arasındaki mesafede hız sınırı limiti otomobiller için 70 km, kamyon ve otobüs türü araçlar için 50 km. olarak belirlendi.

Çubuk ilçe jandarma trafik ekipleri tarafından kontrol edilen bölge de, ekipler sürücüleri yeni hız limitlerine uymaları konusunda önce bilgi veriyor, sonra uyarıyor.

Aksi takdirde kurallara uymayan sürücülere %30’a kadar 166 TL, %30’dan sonraki hız limitini aşan sürücülere 343 TL. Cezai işlem uygulanıyor.

Çoğu sürücülerin kararı bilmemesi ya da asılan tabelayı fark etmemesinden dolayı bu cezaya mağruz kaldıkları bilgisi alındı.

Sürücülerin alınan karar ve uygulanan yeni trafik kurallarından haberdar olmamaları Jandarma trafik ekiplerini zor duruma sokuyor.

Kaza riskinin de az olacağı düşünülen karar sürücüleri pek memnun etmedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?