logo

Çubuk Çorum’da Türkiye Şampiyonu Oldu

Çubuk Çorum’da Türkiye Şampiyonu Oldu

Çorum’da yapılan Budokai-do Türkiye Şampiyonası’nda Çubuklu sporcu Türkiye birincisi oldu.

Çorum’da bulunan Atatürk spor salonunda yapılan Budokai-do Türkiye Şampiyonasına Çubuk’tan katılan 12 sporcu 6 madalya ile ilçelerine döndü.

Aralarında Ankara’nın da olduğu 20 ilden yaklaşık 512 sporcunun katıldığı müsabakalar, Türkiye Wushu Federasyonu tarafından düzenlendi.

Karma Dövüş Sanatları olarak adlandırılan Budokai-do Türkiye Şampiyonasına Çubuk’tan da 12 sporcunun katıldığını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile Yaşam Merkezi Yetenek Kursları Antrenörü Raziye Akgül, sporcularının çok büyük başarı elde ederek ilçelerini en iyi şekilde temsil ettiğini belirtti.

Müsabakada Çubuklu Turgay Fehmi Mülayim’in, 35-40 kilogramda Türkiye bincisi olduğunu anlatan Akgül, şunları söyledi:

“İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Çubuk Aile Yaşam Merkezinde yaklaşık 2 yıldır devam ettirilen yetenek kurslarında eğitim alan sporcularımızdan Turgay Fehmi Mülayim 35-40 kilogram da Türkiye birincisi, yine aynı kilogramda Nevzat Erol’da Türkiye ikincisi oldu. Diğer sporcularımızdan Osman Güven 45 kilogramda, İsmail Türkan 65 kilogramda, Tunahan Sarıkaya 40 kilogramda ve İbrahim Taha Arslantaş da 50 kilogramda Türkiye üçüncüsü olmuştur. Biz ilçemizde özellikle bireysel sporun gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bize destek olan herkese sporcularım adına teşekkür ediyorum. Bu güne kadar katıldığımız tüm müsabakalarda bu gün olduğu gibi ilçemizin yüzünü kara çıkarmadık ve her zaman önemli derecelerle ilçemize döndük. ”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak da, ilçe adına elde edilen başarının onur ve gurur verici olduğunu belirtti. Çubuk ilçesinin son zamanlarda spor alanında gerek başarılı sporcuları, gerekse başarılı antrenörleriyle adını duyurduğunu dile getiren Toprak, başarı da emeği geçenleri kutladı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?