logo

Çubuk’ta Hac Kayıtları Başlıyor

Çubuk’ta Hac Kayıtları Başlıyor

Çubuk Müftülüğünce yapılan açıklamada, bu yıl hac kayıtlarının 25 Nisan 06 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılacağı açıklaması yapıldı.

İlçe Müftüsü Ali Canbolat, kayıtların Müftülüklerden yapılabileceği gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’na ait http://hac.diyanet.gov.tr adresli internet sitesinden de gerçekleştirilebileceğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Müftü Ali Canbolat, “Hac, Müminlere bedeni ve ruhi kazanımlar sağlayan dinimizin 5 temel esasından birisidir. İnanlar için önemli faydalar sağlayan hac ibadetinin hiçbir aksaklığa sebebiyet vermeden tamamlanabilmesi için gerekli çalışmalar Diyanet İşleri Başkanlığımızca tamamlanmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığımız geçmiş yılların tecrübesini değerlendirerek ülkemizin temsilini ve ibadetin sağlıklı ve huşu içerisinde yapılmasını her zaman olduğu gibi bu senede önemsemekte ve bu önemli organizasyonu hac ibadetinin ruhuna ve ülkemizin şanına yakışır bir şekilde yürütmektedir. Müracaatlar; 25 Nisan – 06 Mayıs 2011 tarihleri arasında “Kayıt Yenileme” ve “İlk Defa Kayıt Yaptırma” şeklinde gerçekleştirilecektir” dedi.

Açıklamada, ilk defa kayıt yaptıracak olanların Vakıfbank’a kişi başı 15 TL kayıt ücreti yatırması gerektiği belirtildi.

Etiketler: » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?