logo

ÇUBUK’TA FIRINLAR DENETLENDİ

Sabah erken saatlerde başlayan denetime Belediye Başkanvekili Halil Soba da katıldı. Başkan Halil Soba, fırıncıların çalışma koşullarını ve mekanların temizliğini inceledi. Ayrıca görevli personelin titizliği ve üretilen ekmeğin kalite standartları hakkında bilgiler alan Halil Soba, fırınların genel sağlık koşullarını bizzat yerinde incelemiş oldu.

Fırınlarda ekmek ve unlu mamullerin yapılmasında kullanılan malzemenin tazeliğine, mekan temizliğine ve işçilerin kıyafetleri ile kafalarına galoş takıp takmamalarına dikkat edildiği denetimlerde 5 işyeri incelendi. Genel sağlık koşullarına ve ekmeğin gramajına dikkat edildiği incelemelerde sağlıklı üretim kurallarına uyan işyerlerine tam not verilirken eksikleri olanlar uyarıldı. Sağlıksız koşullarda çalışan işyerlerine tutulan tutanaklara göre ceza kesileceği belirtildi.

Denetimlere ara vermeden devam edileceğini söyleyen Başkanvekili Halil Soba, kendi kazançlarını ön planda tutarak sağlığı tehdit eden unlu mamul üreticilerinin önüne geçileceğini kaydetti. Halil Soba, ilçede yaşayan vatandaşlardan, karşılaştıkları olumsuz durumları Alo 153’e haber vermelerini istedi.

Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerince denetlenen fırınlar içerisinde sadece bir fırının tüm kurallara harfiyen uyduğu belirlenirken ayrıca temizliği konusundaki hassasiyeti de gözlerden kaçmadı. Kurallara gösterdiği hassasiyetten ötürü fırın sahibine teşekkür eden Başkanvekili Halil Soba, iş yerine Belediyece teşekkür belgesi vereceğini belirtti.

Paylaşın:
Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?