logo

Çubuk’ta Erasmus Plus Semineri

Çubuk’ta Erasmus Plus Semineri

Çubuk’ta Avrupa Bakanlığına bağlı Türkiye Ulusal Ajansı ile birlikte Avrupa Birliği Hibe Programları kapsamında Erasmus + Gençlik Eğitimi bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Çubuk Aile Yaşam Merkezinde düzenlenen programa ilçe Kamu Kurumları, STK’lar, Parti teşkilatları ve misafirler katıldı.

Çubuk’ta ilk defa verilen Ulusal Ajans Uzman Yardımcısı Bilal Balcı tarafından sunulan programda Eurodesk, Gençlik Değişimleri, Avrupa Gönüllü Hizmeti(AGH) ve Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği konularında bilgiler verildi.

2014-2020 yılları arasında uygulanacak olan Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının arttırılması amaçlanıyor.

Erasmus+ Programı; eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarını kapsıyor. Erasmus+ Programı’na bu adın verilmesindeki ana sebep, kamuoyunda daha fazla tanınan, yurtdışında eğitim ve Avrupa işbirliği ile güçlü bir şekilde özdeşleştirilen önceki Erasmus programının bilinirliğinden faydalanmaktır.

Erasmus+ Programı; 5 milyondan fazla kişi için AB sınırları içinde veya dışında bireylere öğrenme fırsatları sağlıyor.

Erasmus+ Programı ile gençler istedikleri ülkelere projeler kapsamında seyahat emenin yanı sıra, hem yabancı dillerini geliştirme hem de kişisel gelişimlerine destek sağlıyor.

Ceplerinden hiç para çıkmadan görmedikleri yerleri görme imkanı, konaklama yeme içme ulaşım ve hatta cep harçlığı bile karşılanıyor.

Bu imkanlardan Çubuklu gençlerinde faydalanması planlanıyor.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?