logo

Çubuk’ta Eğitime Okullarda 1 Gün Ara

Çubuk’ta Eğitime Okullarda 1 Gün Ara

Çubuk ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarıyıl tatiline bir gün kala eğitim öğretimine bir gün ara verildi.

Ankara valiliğinden yapılan basın açıklamaya göre: “İlimiz genelinde görülen kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanması muhtemel olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 21.01.2016 Perşembe günü Milli Eğitime bağlı ilk, orta ve liseler ile bağlı kurumlarda eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personeller de aynı tarihte idari izinli sayılacaklardır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Açıklama üzerine İlçe kaymakamı Cemal Şahin’in sabah erken saatlerinde twitter hesabından yaptığı duyuruda “Yoğun kar yağışı ve buzlanma tehlikesi nedeniyle, Çubuk ilçemizde de eğitime 21 Ocak Perşembe günü (bugün) bir gün süreyle ara verilmiştir” bildirisinde bulundu.

İlçe geneli öğrenciler tarafından sevinçle karşılanan haberin yanı sıra yarın da tatil olup olmayacağı yetkililer tarafından bilgi verilecek.

#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?