logo

Çubuk’ta DSP Yine Aras Dedi

DSP Çubuk İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresini yaptı.

Tek liste halinde seçime giren Haluk Aras, güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

DSP Çubuk ilçe binasında yapılan 5. olağan Kongreye İl Sekreteri Hasan Uğurtürk, İl saymanı Cabbar Sarıçam, İl yönetimi ve ilçe teşkilatı katıldı.

Bir konuşma yapan İl saymanı Cabbar: ”Rahmetli genel başkanımız Sayın Ecevit’in ilkeleri doğrultusunda parti teşkilatını yaşatmaya çalışıyoruz, onun ilkeleri tartışmasızdır. Türkiye deki işçilerin hakkını rahmetli Ecevit verdi. Ama işçiler rahmetli Ecevit’in hakkını veremedi. Türkiye’nin Demokratik Sol partiye ihtiyacı vardır. Türkiye’nin durumu şu anda çok kötü bir durumda. İşçi, memur ve esnafın durumu ortada. Kimse mutlu değil. Tüm kurum ve kuruluşların üzerinde baskıcı rejim uygulanıyor” dedi.

Kongrede DSP Ankara İl Sekreteri Hasan Uğurtürk yaptığı açıklamada; “DSP Türkiye de ilçe kurultaylarını tamamlıyor. Ankara da çoğu ilçelerin kurultayları tamamlandı. 11 Nisan da Ankara il kongremizi yapacağız. DSP olağan üstü kurultayda özgür delege oylarıyla genel başkan seçilen Dr. Masum Türker’in başkanlığında olağan kongre için Türkiye genelinde tamamlanarak büyük kurultay için alt yapımızı hazırlıyoruz. DSP, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda demokratik sol felsefenin kuramcısı Bülent Ecevit’in fikirleri ışığında layık Türkiye’nin ve Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin ilelebet devamı için varlığını sürdürüyor. Bunun içinde yenilenmiş kadrosu ile halkın umudu olmaya devam edecektir. Bilindiği gibi DSP halkın umutlarıyla doğmuş bir partidir. Halkımızın bu günlerde DSP’ye ve demokratik bir yönetime her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır” dedi.

Seçimlere tek liste halinde giden eski Başkan Haluk Aras, yapılan kongresinin sonunda tekrar seçildi.

Aras, kongre sonrasında yaptığı konuşmasında, partide genel merkez teşkilatında olduğu gibi, ilçe genelinde de yeniden bir yapılanma içinde olduklarını, dile getirerek, ”DSP’nin güçlenmesi için elimizden geleni yapacağız. Çubuk’ta bunun için çok çalışacağız. Tüm üyelerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

Yapılan seçimin ardından İlçe Başkanı Haluk Aras getirilirken, İl delegeleri ise şu isimlerden oluştu:

Asil Yönetim Kurulu Adayları

1-    Ayşe Demirci

2-    Kemal Kınıklı

3-    Mustafa Bartan

4-    Cafer Karagöl

5-    Mehmet Sağlık

6-    Musa Olmuş

7-    Uğur Yanık

8-    Mustafa Poyraz

9-    Müslahattin Günyüzlü

10-          Adnan Gözeger

İl Delege Adayları

1-    Haluk Aras

2-    Ayşe Demirci

3-    Mustafa Akifoğlu

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?