logo

Çubuk’ta Domuz Gribi Yok

Ankara’nın Çubuk ilçesinde domuz gribi ile ilgili her türlü önlemlerin alındığını belirten Sağlık Grup Başkanı Dr. Levent Tuğut, bu güne kadar domuz gribi vakasına rastlanmadığını belirtti.

           

İlçe Sağlık Grup Başkanlığı olarak ilçe genelinde domuz gribine karşı her türlü önlemlerin alındığını belirten Dr. Levent Tuğut, ilçede bu güne kadar domuz gribi vakasına rastlanmadığını söyledi. Dr Tuğut, özellikle okullarda devamsızlık yapan öğrencilerin çok sıkı takip edileceğini kaydederek,’’Okullarda devamsızlık yapan öğrenciler isim listeleri ve adres bilgileri ile tüm okullardan günlük bize gelecek. Hekimlerimiz devamsızlık yapan öğrencilerin evlerini arayarak devamsızlıkların nedeni öğrenilecek. Şüphelenilen herhangi bir durum olursa derhal müdahale edilerek, gerekli tedavi yöntemleri uygulanılacak’’dedi

 Tüm okullarda okul idaresi ve öğretmenlere domuz gribi ile mevsimsel grip ve korunma yolları hakkında bilgilendirme çalışması yapıldığını da ifade eden Dr Tuğut, okullara gerekli araç ve malzemelerinde temin edildiğini sözlerine ekledi.

#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?