logo

Çubuk’ta Cumhuriyet Koşusu Düzenlendi

Ankara’nın Çubuk ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Cumhuriyet Koşusu’na, soğuk havaya rağmen ilgi büyük oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği koşu, Aşağı Çavunudur Mahallesi’nde başlayıp, Karagöl Caddesi boyunca devam ederek Atatürk Caddesi’ndeki Çubuk Belediyesinin önünde tamamlandı. Lise ve ilköğretim okulları arası Gençler, Minikler, Yıldızlar kız ve erkek kategorilerindeki koşuya 286 öğrenci katıldı. Genç erkekler 5 bin metre, genç kızlar 3 bin metre, minik ve yıldız erkekler 3 bin metre ve kızlarda 2 bin metre koştu.

Cumhuriyet Koşusu’na katılan öğrencilerin yakınları da çocuklarını seyretmek için gelirken, uzun mesafe koşarak yarışmaya katılan bazı öğrencilerin, bitiş çizgisinde yorgun düştüğü gözlendi. Ağlayan öğrencileri teselli etmek yine öğretmenlerine düşerken, yorulan öğrenciler de birbirlerinden destek alarak ayakta durmaya çalıştı.

Yarışta genç kızlarda, Çubuk Lisesinden Çiğdem Koparan birinci, Endüstri Meslek Lisesinden İrem Dursun ikinci ve Sağlık Meslek Lisesinden Nurgül Elvan üçüncü oldu.

Genç erkeklerde ise Çubuk Lisesinden Furkan Bayrak birinci, aynı okuldan Hasan Eliçelik ikinci ve Ali Murat Alpay üçüncü oldu.

Yıldız kızlarda, Türk Telekom İlköğretimden Merve Yalçın birinci, Çubuk İlköğretimden Eda Çoban ikinci ve Barbaros İlköğretim Okulundan Özlem Eğe üçüncü oldu.

Yıldızlar Erkeklerde, Cumhuriyet İlköğretimden Osman Şahan birinci, Çubuk İlköğretimden Tunahan Polat ikinci ve aynı okuldan Bahadır Gürkan Köseoğlu üçüncü oldu.

Minikler kızlarda, Muharrem Kaleli İlköğretimden Gurbent Güvenç birinci, aynı okuldan Emine Nur Şimşek ikinci ve Yıldırım Beyazıt İlköğretimden Ayşegül Bozdoğan üçüncü oldu.

Minik erkeklerde, Türk Telekom İlköğretimden Ramazan Güler birinci, Atatürk İlköğretimden Murat Ağırbaş ikinci ve Türk Telekom İlköğretimden Mustafa Bozkuş üçüncü oldu.

Her kategoride ilk üçe girenlerin ödülleri, Cumhuriyet Bayramı törenlerinde verilecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?