logo

Çubuk’ta Büyük Festival Başladı

Çubuk’ta Büyük Festival Başladı

Çubuk’ta bu yıl 12’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Çubuk Kültür ve Turşu Festivali, kortej yürüyüşü ve çeşitli etkinliklerle başladı.

Yıldırım Beyazıt Okulu önünden başlayan kortej yürüyüşüne Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler, Ahmet Gündoğdu, Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Akyurt belediye başkanı Gültekin Ayantaş, Mamak Belediye başkanı Mesut Akgül, birçok büyükelçi ve görevlileri, çeşitli kurumların ilçe yöneticileri, siyasiler, vatandaşlar ve festival için ilçeye gelen yabancı gruplar katıldı.

Ankara Bulvarı ve Atatürk Caddesi boyunca yürüyen kortejdekilere yol boyunca vatandaşlar sevgi gösterisinde bulunurken, yürüyüş, Atatürk Parkı’nda son buldu.

Festivale katılımın şimdiden yoğun olduğunu belirten Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, “ Festivalimizin bu yıl 12’sini böylesi güzel bir yerde düzenlemekten memnun duyuyoruz. Çubuk turşumuzun yanı sıra ve diğer ürünlerimizin de bu festivalde tanıtımını yapacağız. Gelecekte de burada daha güzel festivaller yapacağız. Çubuk tanıtımı için çok önemli olan festivalimize şimdiden katılan ve gelecek misafirlerimize teşekkür ediyoruz. 4 gün boyunca birbirinden renkli etkinliklerin yapılacağı festivalimize tüm misafirleri davet ediyoruz ”diye konuştu.

Çubukabad parkında yapılan konuşmaların ardından, konuklar tarafından sahnede kurdelenin kesilmesiyle festival açılışı gerçekleşti. Stantları gezen protokol üyelerine alanda kurulan çadırı yöresel ürünler ikram edildi.

Festivale katılacak sanatçılar ise: Funda Arar, Kıraç, İsmail Altunsaray, Turgay Başyayla, İbocan, Aysel Yakuboğlu, Erol Şahin, Cengiz Taşkent, İbrahim Altınışık, Çiğdem Gürdal ve Çubuklu İbo’dur. Festivalimize Kardeş şehirlerimizden Maglaj, Zonguldak, Rize ve Antep’den folklor grupları gelecek.

4 gün boyunca renkli konser, etkinlik ve yöresel ürünlerin tanıtıldığı festival, 17 Eylül Pazar gecesi sona erecek.

#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?