logo

Çubuk’ta Bir Kooperatif Vakası Daha

Ankara’da gerçekleştirilen operasyonda, 13’ü trafik polisi 38 kişi gözaltına alındı.

Ankara’da, bazı trafik polislerinin şehir içindeki taksi duraklarından rüşvet aldıkları gerekçesiyle gözaltına alınmasının ardından dün trafik polislerine yönelik ikinci bir operasyon daha gerçekleştirildi.

Ankara Bölge Trafik Şube Müdürlüğü bünyesindeki trafik görevlilerinin şehirlerarası yollarda ağır vasıtalardan rüşvet aldığı ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı. Temmuz 2009’da da “Çürük Elma” adıyla meslektaşları yönelik operasyon gerçekleştiren polis, trafik polislerinin telefonlarını dinlemeye aldı ve fiziksel takip gerçekleştirdi. Bölge Trafik Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli bir komiserin, ağır vasıtalara sahip şirketlerle organize suç örgütü kurduğu ve örgütte önemli bir konumda bulunduğu anlaşıldı. Komiserin, emrindeki polis memurlarını da kullandığı tespit edildi.

Operasyon dün sabah başlatıldı. Ekipler, Bölge Trafik Şubesi’ne giderek göreve çıkmaya hazırlanan zanlı polisleri gözaltına aldı.

Polislerin yanı sıra Çubuk’taki bir taşıyıcı kooperatifinin başkan ve yöneticilerinden de gözaltına alınanlar oldu. Zanlıların, organize suç örgütü oluşturarak maddi menfaat sağlamakla suçlandıkları öğrenildi.

Emniyet yetkilileri, “Diğer kurumlardaki yolsuzlukların üzerine nasıl gidiyorsak kendi içimizdeki bu tür olayları da aynı titizlikle takip ediyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?