logo

Çubuk’ta Aşı Haftası Etkinlikleri

Çubuk’ta Aşı Haftası Etkinlikleri

Çubuk’ta 1. Dünya Aşı Haftası Etkinlikleri, 22-27 Nisan Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek.

Kaymakamlıktan edinilen bilgiye göre ilçede, 22-27 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 1.Dünya Aşı Haftası Etkinlikleri ile aşılama konusunda sağlık personelinin duyarlılığının ve toplumun farkındalığının arttırılması, 5 yaş altı eksik aşılı ve aşısız çocukların aşılarının tamamlanması, aşı programına yeni eklenen Hepatit A ve Su Çiçeği aşılarına toplumun dikkatinin çekilmesi, gelinen başarılı düzeyin devam ettirilmesi ve erişkinlerde de aşılanma talebinin arttırılması hedefleniyor.

Bu hedefe ulaşabilmek için sektörler arası işbirliği ile aşılamanın önemi ve çocukluk dönemi aşı takvimi konularında bilgilendirme yapılacak olup sosyal mobilizasyon faaliyetleri düzenlenecek.

İlçede bütün aile hekimleri tarafından aşı kayıtlarının gözden geçirilerek aşısız ve eksik aşılı çocukların tespit edilmesi, tüm sağlık kurumlarına başvurularda çocukların aşılama durumlarının sorgulanarak aşılarının tamamlanması, erişkinlerde gereken aşıların uygulanması sağlanacak.

“Dünya Aşı Haftası” kapsamında ilçedeki tüm Sağlık Ocaklarında, 22-27 Nisan tarihleri arasında eksik aşılama çalışması yapılacak.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?