logo

Çubuk’ta Araçlara Tek Yön Uygulaması Başladı

Çubuk’ta Araçlara Tek Yön Uygulaması Başladı

 

Çubuk’ta Araçlara Tek Yön Uygulaması Başladı

Çubuk’ta trafikte araç girişlerinde bazı güzergâhlarda tek yön uygulaması başladı.

 Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, son yıllarda hızla artan araç sayısı ve araçların gelişigüzel park edilmesinin trafikte ciddi sıkıntılara neden olduğunu belirterek, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) kararı doğrultusunda Atatürk Caddesi’nde trafikte tek yön uygulamasına geçildiğini bildirdi.

 Büyükşehir ve Çubuk belediyeleri ekiplerinin caddeye tek yön levhaları yerleştirdiğini kaydeden Özden, “Atatürk, Cengiz Topel ve Hükümet caddeleri ile bağlı sokaklarda yapılan alt yapı ve asfaltlama çalışmalarının ardından merkezde trafik akışını da düzenlemeye çalışıyoruz. Bu nedenle Atatürk Caddesi, Eski Şabanözü Kavşağı’ndan Kurban Tepe Kavşağı’na kadar olan kısımda tek yön uygulanacak. Tek yön uygulamasında, Ankara istikametinden Kurban Tepe istikametine doğru trafiğin akışı sağlanacak. Vatandaşlarımızın ve sürücülerimizin mağdur olmamaları ve cezai işleme tabi tutulmamaları için yön levhalarına uymaları gerekiyor” dedi.

 Emniyet yetkilileri, ilk hafta sürücülerin sadece uyarılacağını, daha sonra cezai işlem uygulanacağını belirttiler.

 Yetkililer, Atatürk Caddesi’nin alternatifi olarak Adnan Menderes Bulvarı ve Cengiz Topel Caddesi ile bağlı sokakların belirlendiğini ifade ederek, tek yön uygulaması nedeniyle yeni istikametleri gösteren levhaların asıldığını, uygulamaya bugünden itibaren başlandığını bildirdiler.

 Yeni uygulamayla, Otobüs Terminali’nden kalkan otobüsler Cengiz Topel Caddesini takip ederek Ankara Bulvarı’na, oradan da eski Şabanözü Kavşağı’ndan dönerek Ankara istikametine gidecek. Ankara istikametinden gelen otobüsler ise eski güzergâh olan Atatürk Caddesi ve Adnan Menderes Bulvarını takip ederek Otobüs Terminali’ne ulaşacak.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?