logo

Çubuk’ta Aile Hekimliği Uygulanacak

Çubuk’ta ‘Aile Hekimliği’ uygulaması hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 

Ankara Sağlık Müdürlüğü, Çubuk Sağlık Gurup Başkanlığı tarafından Çubuk Belediyesininde katkıları ile Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yapılan bilgilendirme toplantısına Kaymakam Meftun Dallı, Belediye Başkanı Lokman Özden, Ankara Sağlık Müdürü Mustafa Aksoy, Çubuk Sağlık Gurup Başkanı Dr. Levent Tugut, Çubuk Devlet Hastanesi Müdürü Bekir Aslan, İlçe Nüfus Müdürü Songül Emir, daire müdür ve amirleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ankara Sağlık Müdürü Mustafa Aksoy, Türkiye’nin 80 yıldan bu yana hayalini kurduğu aile hekimliği sistemine 15 Temmuz’da her yerde olduğu gibi Çubuk’ta da resmen başlayacağını belirtti. Yeni sitem ile her kişinin bir doktoru olacağını ve sağlık sorunlarına daha kısa sürede cevap verileceğini söyleyen Aksoy, ayrıca bu sayede vatandaşların sağlıkla ilgili sorunlarının dijital ortamda da kayıt altına alınacağını belirtti.  Aile hekimliğinin detaylarını anlatırken, muhtarların konuyla ilgili sorularını da cevaplandıran Aksoy, sağlık ocaklarının Aile Sağlık Merkezi’ne dönüştürüldüğünü de kaydederek, ’’Sağlıkta dönüşüm programının en önemli çalışmalarından biri olan aile hekimliğinin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi

Aile hekimlerinin, Aile Sağlık Merkezleri ile görevlendirildikleri yerde hizmet vereceğini dile getiren Çubuk Sağlık Gurup Başkanı Dr. Levent Tugut, köylerde de nüfusa göre haftada bir veya iki kez aile hekimleri tarafından mobil hizmetlerin verileceğini vurguladı. Tugut, bu uygulama sayesinde vatandaşların sağlık hizmetlerinden en iyi en güzel şekilde yararlanacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından muhtarların ve katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?