logo

Çubuk’ta 2 Ayrı Yangın Korkuttu

Çubuk’ta 2 Ayrı Yangın Korkuttu

Çubuk Yanıyor

Çubuk’ta, vişne bahçesinde başlayan, mera ve ağaçlık alanlara atlayan yangın, yakınındaki köye sıçramadan söndürüldü. Öte yandan ilçede çıkan 2. yangında samanlık, ahır ve bir evin çatısı kullanılamaz hale geldi.

İlçeye bağlı Dedeler köyünde, vişne bahçesinde çıkan ve rüzgarın etkisiyle önce meralık alanlara, daha sonra da Ahlat ve meşe ağaçlarının bulunduğu alana sıçrayan yangın söndürüldü.

Dedeler Köyü Muhtarı Tuncay Taşçı, yaptığı açıklamada, yangının, yakında bulunan Camili köyündeki evlere yakın bir yerde söndürüldüğünü söyledi. Taşçı, yangına köylülerin, jandarma ekiplerinin ve Çubuk Belediyesine ait çok sayıda iş makinesinin müdahale ettiğini belirtti.

Köy muhtarı, aralarında köylüye ait arazinin de bulunduğu yaklaşık 8 bin dönümlük mera, ormanlık alan ve yüzlerce vişne, Ahlat ve meşe ağaçlarıyla çalılıkların yandığını da sözlerine ekledi.

Öte yandan ilçede çıkan 2. yangında samanlık, ahır ve bir evin çatısı kullanılamaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre, Çubuk ilçesi Taşpınara Mahallesi’nde Hikmet Özmen’e ait samanlıkta, saman doldurma makinesiyle samanlığa saman doldurulduğu sırada makineden çıkan kıvılcımdan kaynaklandığı tahmin edilen yangın, samanlığın yanında bulunan ahır ve tek katlı eve sıçradı.

Köylüler ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında, ahır ve samanlık tamamen yanarken, yalnız yaşayan 65 yaşındaki Miyase Özmen’e ait evin çatısı kullanılmaz hale geldi.

Evinin çatısı yanan Miyase Özmen, üzüntüden baygınlık geçirince Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?