logo

Çubuk’ta 140 Geçici İşçi Alınacak

Çubuk’ta 140 Geçici İşçi Alınacak

Çubuk’ta 140 Geçici İşçi Alınacak

Çubuk belediyesi tarafından hazırlanan 2 proje İŞKUR tarafından onaylandı.

Hazırlanan proje kapsamında Çubuk Belediyesi’nde 3 ay boyunca İŞKUR aracılığı ile 140 geçici personel alınacağı bildirildi.

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında İŞKUR ile Çubuk Belediyesi arasında yapılan ortak proje kapsamında 140 işsiz vatandaşın iş imkanına kavuşması için Belediye Başkanı Lokman Özden ile İŞKUR Ankara İl Müdürü Talip Altuğ arasında protokol imzalandı. Protokol gereği Park ve Bahçeler ile Fen İşleri müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 140 geçici personel alınacak.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı açıklamada, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) Projesi kapsamında ücret ve sigortaları İŞKUR tarafından ödenmek üzere belediye bünyesinde çalışmak isteyenlerin 30 Eylül 2011 tarihinde yapılacak olan kura çekim tarihine kadar Belediye Ak Masaya gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuru yapmaları gerektiğini söyledi.

Çubuk Belediyesi tarafından yapılan 2 projenin daha İŞKUR tarafından onaylandığını ifade eden Özden, “İŞKUR’la yaptığımız protokol çerçevesinde 06 Ekim – 06 Ocak tarihleri arasında 3 ay süreyle 140 personel istihdam edeceğiz. Çalıştırılacak personellerden 40’ı belediyemizin Fen İşlerinde yol, kaldırım ve kanal bakımlarında, 100 personel de Park ve Bahçelerde ağaçlandırma, park yapım, bakım ve onarımında görev yapacaklar. Belediyemiz bünyesinde 3 ay süreyle istihdam edilecek söz konusu işçilerin SSK primleri ve alacakları asgari ücretten İŞKUR tarafından karşılanacak. Belediyemizde istihdam edilecek 140 kişi için İŞKUR temsilcilerinin huzurunda kura çekimi yapılacak. Sayı 140’ın altında olursa başvuranlar işbaşı yapacak. İŞKUR’a kaydı bulunanlar bu imkandan yararlanabilecekler. Kaydı olmayanlar ise Belediye Ak Masa Birimi’ne başvurduklarında biz İŞKUR’a kayıtlarını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

İŞKUR projesi kapsamında belediyede istihdam edilecek personelin, 18 yaşını bitirmiş olması gerektiğini belirten Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden,

“İŞKUR’un düzenlediği mesleki eğitim kurslarına katılmamış olmak, herhangi bir yerde sigortalı olarak çalışıyor olmaması, çalışılmasa da pirim yatırılmıyor ve kuruma kayıtlı işsiz olmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?