logo

Çubuk’ta 1.Yaz Şenliği Ay Kayası’nda Yapıldı

Çubuk Yıldırım Ahalisi Derneği tarafından organize edilen 2010 yılı “1. Yaz Şenliği”  Doğa Harikası Ay Kayası’nda yapıldı.

Çiçeği burnunda Başkan Yavuz Tansel Demirok birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında; “Yıldırım Ahalisi Derneği olarak kesinlikle bir federasyon kurma beklentimiz yok. Bir federasyonumuz var. Bu da ÇUDEF’ dir. ÇUDEF’e bağlı olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Başkanın konuşmasının ardından tüm dernek yöneticileri tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı.

Eski başkan Ercan Arslan; “2003 yılından beri yönetimlerde görev alarak Yıldırım Ahalisi Derneğini bugünlere taşıyanlara teşekkür ederim. Şu andaki başarılar onların başarısıdır.

Buraya gelirken yolların nasıl bozuk olduğunu gördünüz. Bu yollar bizim için bir azap ve bir çile yolu oldu. Bürokrasi ve siyasilerle bu yolları zaman zaman dile getirdik. Gördüğünüz gibi ‘aynı tas, aynı hamam’ değişen bir şey yok. Yollar hala bozuk. Güya buralar turistik yer. Ama yolları çok bozuk.Yıldırım Ahalisi Derneği hiçbir gücün önünde eğilmedi. Haklının ve Hakk’ın huzurunda eğildi. Bize destek olanlara şükranlarımı sunuyorum. Derneğimiz ÇUDEF’e karşı kurulmuş bir dernek değildir. Federasyon olma yolunda ise hiç değildir. Yanlış anlaşılmasın “ dedi.

ÇUDEF Başkanı Recep Taş, “Bugün doğa harikası bir yerdeyiz. Burada sevginin dili olmak için toplandık. Tabiatın kucağında hep birlikteyiz” dedi.

Şenlikler Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği program doğrultusunda; Aile Yaşam Merkezi Çocuk Kulübü Seğmenler Ekibi gösterileri, Mehteran Takımı gösterileri, Mahalli sanatçılar, Kültür Bakanlığı Sanatçısı konseri ile devam etti.

Yerel oyunlar, çekiliş ve sürpriz hediyelerle sona erdi.   

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?