logo

Çubukspor Çıkış Yapacak

Çubukspor’a Çıkış Yapacak

Çubuklu işadamı Emin Kerimoğlu, ekonomik ve yönetim sorunu yaşayan Çubukspor’a talip olduğunu açıkladı.

Çubukspor merkezine gelerek eski yöneticilerle ve taraftarla görüşen İşadamı Emin Kerimoğlu, AK Parti 2. bölge milletvekilliği aday adaylığı döneminde verdiği sözü yerine getireceğini söyleyerek, Çubukspor’u düştüğü yerden kaldırmak için yönetime talip olduğunu söyledi.

Kerimoğlu, Çubukspor’a ve ilçe gençliğine sahip çıkmak üzere siyaset ve iş dünyasından çok önemli isimleri yönetimde bir araya getirdiklerin vurguladı.

Kulübün eski yönetimi ile yapılan görüşmelerin tamamlandığını ifade eden Kerimoğlu, kulübün hak ettiği yere gelmesi için, gerekli maddi desteği sağlayacak Güce sahip olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Çubukspor 51 yıllık mazisi olan bir kulübümüz. Ben Çubukluyum ortaokul yıllarımda Çubukspor’u yakından takip ederdim. Zirvede olduğu dönemleri gün gibi hatırlıyorum. Bugün gelinen nokta hiç de iç açıcı değil. Bu konu beni uzun bir zamandır derinden üzüyordu. Birkaç ay evvel Çubukspor Kulüp başkanı Ümit Polat’la görüşmemizde kendilerine gereken desteği sağlayacağımı söylemiştim. Güçlü yönetim ve güçlü bir Çubukspor için bir araya gelmenin zamanındır diye düşünüyorum. Ankara’da yaptığım çalışmalarda Çubukspor’a destek verecek ve zirveye taşıyacak bir yönetim için gerekli kadroyu oluşturdum. Ankara’nın tanınmış siyasi ve iş adamlarıyla güç birliği yaparak Çubuksporu layık olduğu yere taşımaya kararlıyım. Şunu üstüne basarak ifade etmeliyim ki; yönetimde her siyasi düşünceden insanımız olacaktır. Geniş bir katılım sağlayacağız. Çünkü spor siyaset üstüdür. Burada sahip çıkacağımız çocuklarımız ve gençlerimizdir. Ayrıca takımımızın başına sportif olarak tecrübeli isim Metin Karagöz’ü getireceğiz. Çubuksporun kaderi değişecek. ”

Kerimoğlu, Çubukspor’u sadece futbolda değil voleybol, basketbol, yüzme ve diğer branşlarda da gereken çalışmaları yaparak güçlendireceklerini dile getirerek, “Güçlü bir Çubukspor için elimizi taşın altına koyduk. Çok yakında yönetim kurulunda olacak arkadaşlarımızı basına açıklayacağız” dedi.

Ümüt Polat da, bugüne kadar takımı düştüğü durumdan kurtarmak için bütün iş adamları, esnaf, yerel ve idari yönetimlerden yardım istediğini, ancak olumlu yanıt alamadığını belirterek, “Çubukspor’u ayağa kaldırmak için yönetimdeki arkadaşlarla birlikte çok uğraştık, ancak bu kadarını yapabildik. İş adamı Emin Kerimoğlu, bence Çubukspor için çok büyük şans. Kendisi sözünü yerine getirerek Çubukspor’a talip oldu. Kulüple ilgili bütün bilgileri kendisine sundum. İnşallah ilçemize ve Çubukspor’a hayırlı olur” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?