logo

Çubukspor yönetiminden açıklama

Çubukspor yönetiminden açıklama

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde, Bölgesel Amatör (BAL) Ligi 4. haftasında, Taşköprüspor ile Çubukspor karşılaşmasında çıkan olaylarla ile ilgili Çubukspor yönetimi açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamaya şu şekilde: KAMUOYUNA DUYURU:Değerli futbolseverler , Pazar günü deplasman’da oynadığımız Bal ligi 5. bölge 2. gurup 4.Hafta mücadelesinde rakip takım Kastamonu Taşköprü Spor ve Kulübümüz arasın da maç sonu istenmeyen olaylar gelişmiştir. Maçtan sonra takımımız 3 saate yakın bir süre stadyum’da mahsur kalmış Kastamonu valiliğinin devreye girmesi sonucu üst düzey güvenlik önlemleri altında jandarma ve polis ekiplerinin eşliğinde Ankara il sınırına kadar refakat edilmiştir. Bu bağlamda Kastamonu Valisine Jandarma Alay Komutanına İl Emniyet Müdürü ve Taşköprü Emniyeti ve Jandarma ekiplerine teşekkürlerimizi sunarız. Şunu özellikle belirtmek isteriz ki. Dün Taşköprü Spor yöneticilerinin ve Taşköprü belediye başkanının yaşananlardan dolayı kulüp otobüsüne gelip özür dilemeleri bizleri ne kadar mutlu ettiyse ; Taşköprüsporun bugünlerde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar yine bizleri son derece hayal kırıklığına uğratmıştır. Biz buna tenhada ayrı kalabalıkla ayrı konuşmak işlerine geldiği gibi davranıp ona göre hareket etmekten baska bir şekilde yorumlayamıyoruz. Taşköprü Spor yöneticilerinin olayı çarpıttığı bir nevi İFTİRA aşamasına geçtikleri açıken görülmüştür. Özellikle mağduru oynamayı kendine düstur edinmiş Belediye Başkan yardımcısının tribünden sahaya koşarak inip futbolcularımız tarafından hiç bir şekilde saldırıya uğramadığı yaralanmadığı darbe almadığı halde torunu yaşındaki sporcularımıza, oyuncularımıza yumruk atması küfürler etmesi bizim açımızdan utanç verici ve absürt bir durumdur. Pazar günü maçta yaşananlar ile ilgili polis kameraları ve Kulübümüzün basın birimimizin kameraları tarafından çekilen tüm görüntüler incelendiğinde bu durumların olduğu görülmektedir. Yaşanan tüm olaylar hafızamızda hep taze kalacaktır . Elimizde bulunan fotoğraf ve videolar ile Yapılan her yanlışın karşılığı bürokrasiyle mutlaka cevabı verilecektir . ÇUBUK SPOR büyüktür , ve hep büyük kalacaktır! ÇUBUK SPOR F.A.Ş.

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde, Bölgesel Amatör (BAL) Ligi 4. haftasında, Taşköprüspor ile Çubukspor karşılaşmasında çıkan kavgada, ilçenin belediye başkan yardımcısı ile kulüp başkanı yaralandı. Taşköprü Şehir Stadyumu’nda oynanan müsabakada maçın hakeminin, karşılaşmanın bitiş düdüğünü çalmasının ardından, sporcular arasında çıkan tartışma kavgaya döndü. Taşköprüspor ve Çubukspor futbolcularının kavgasını sakinleştirmek için sahaya inen Taşköprü Belediye Başkan Yardımcısı Harun Yalçın ve Taşköprüspor Kulübü Başkanı Hüseyin Aytaç Altan, arbedenin arasında kalarak yaralandı. Belediye Başkanı Abdullah Çatal, stadyumuna gelerek, taraftarı sakinleştirdi. Çubukspor Kulüp Başkanı Emre Arslantaş’ın, Taşköprüspor’dan özür dilediğini ifade eden Çatal, “Spor kardeşliktir. Sizlerin de bize yakışanı yapacağınıza eminim” dedi.
Taraftarın sakinleşmesiyle birlikte Çubukspor kafilesi, jandarma, komando ve polis ekiplerinin eşliğinde Taşköprü ilçesinden ayrıldı.Yaralanan Yalçın ve Altan, Taşköprü Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi. Karşılaşma, 1-1 eşitlikle sona erdi.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?