logo

İkipınar da Çubuklu Yamaç Paraşütçüsü Yaralandı

İkipınar da Çubuklu Yamaç Paraşütçüsü Yaralandı

Çubuk’un İkipınar mahallesinde yamaç paraşütüyle atlayan 40 yaşındaki Aslan Şekerci, inişe geçerken rüzgarın da etkisiyle kayalıklara çarparak yaralandı.
Kaza, Çubuk’un 27 kilometre mesafede, yüksek tepenin bulunduğu İkipınar mahallesi Çaltepe Mevkiinde bugün saat 14.00 sıralarında meydana geldi.

Çubuk’ta oturan ve Esenboğa Havalimanı’nda çalışan Aslan Şekerci, arkadaşıyla birlikte bindikleri otomobil ile zaman zaman yamaç paraşütü yapılan İkipınar Çaltepe mevkiine gitti. Araçlarını dağlık bölgeye gelmeden bırakan iki arkadaş, bir süre yürüdükten sonra yamaç paraşütünün yapıldığı tepeye çıktılar. Ardından Aslan Şekerci, dağın tepesinden yamaç paraşütüyle kendisini boşluğa bıraktı. Yamaç paraşütü tutkunu Şekerci bir süre havada kaldıktan sonra inişe geçtiği sırada rüzgarın da etkisiyle hızla kayalık bölge düştü.
Üzerindeki cep telefonu ile 112 Acil Servis’i arayan Aslan Şekerci, yaklaşık 3 saat süreyle yaralı halde bekledi. Aldıkları telefon üzerine hemen yola çıkan, ancak ulaştıkları bölgede bir süre arama yapan ekipler, Şekerci’yi sedye ile ambulansa taşıyıp, Çubuk Halil Şıvgın Devlet Hastanesi Acil servisi’ne getirdiler.

ÇUBUK’TA YENİ BİR İLK SPOR, YENİ BİR SEKTÖR YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Şekerci’nin geçirmiş olduğu paraşüt kazası sonrası Çubuk ta ilk defa yapılıyor olması duyuldu. Yamaç paraşütü sporu ilçede yeni bir turizm sektörün oluşabileceği ışığını verdi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?