logo

Çubuklu Polisten Sanat Eserleri

Çubuklu Polisten Sanat Eserleri

Çubuk’ta yaşayan polis memuru, doğada bulduğu kütükleri, hayvan şekilleri başta olmak üzere çeşitli sanat eserlerine dönüştürüyor.

Emniyet görevlisi Şakir Özmen (54), boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla doğada bulduğu kütüklerden çeşitli heykeller yaptığını söyledi. Ahşaptan heykel yapma yeteneğinin çocukluktan gelen bir yetenek olduğunu kaydeden Özmen, çeşitli eserler yapmayı, evinde sürdürdüğünü ifade etti. Doğada bulduğu ağaç kütüğü ve kurumuş ağaçlar üzerine hayvan figürleri ile bal kabağı gibi unsurları kullanarak çok çeşitli eserler ürettiğini bildirdi.

Hobisinin nasıl başladığını da anlatan Özmen, şöyle konuştu: “Bu işe çocukken bahçemizde bulduğum malzemeleri değerlendirmek amacıyla başladım. Özellikle kabakları işleyerek değişik figürler yapıyordum. Kütükler üzerinde de çalışmalarımı geliştirdim ve daha farklı eserler ortaya çıktı. Şu anda çizgi film karakterleri başta olmak üzere değişik figürlerle hayvan figürleri gibi işler yapıyorum. Ancak bugüne kadar yaptığım hiçbir eseri elimde tutamadım. Arkadaşlarım ve yakın akrabalarım eserlerimi çok beğendikleri için yaptığım tüm eserleri isteyen yakınlarıma hediye ettim” diye konuştu.

Çevresinde ağaç kütüğü gördüğü zaman dayanamadığını anlatan Özmen, onları işlemenin ve değerlendirmenin hoşuna gittiğini ve mutluluk verdiğini ifade etti.

Özmen, malzeme bulma konusunda sıkıntı yaşamadığını, kardeş, arkadaş ve komşularının her zaman yardımcı olduğunu bildirerek, “Çevremdeki kişiler, atmayı düşündükleri malzemeleri önce bana gösteriyor. Ben de yaptığım eserleri onlara hediye ediyorum” dedi.

Özmen, eserlerden kişisel sergi açmayı da planladığını sözlerine ekledi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?