logo

Çubuklu İmamlardan Aktivite

Çubuklu İmamlardan Aktivite

Çubuklu İmamlardan Aktivite

Çubuk’un köylerinde görev yapan imamlar, Çubuk Din Görevlileri Derneği tarafından organize edilen piknikte Ramazan ayı öncesi plaj voleybolu oynayarak stres attı.

Çubuk 2 Barajı mesire alanında Çubuk Din Görevlileri Derneği tarafından düzenlenen organizasyona merkez ve köylerde imam ve müezzin olarak görev yapan din görevlileri ve aileleri katıldı. Gün boyunca yemek ve ikramların yapıldığı organizasyonda imamlar bir taraftan ilahileri dinlerken bir taraftan da mesire alanında bulunan plaj voleybolunda oynayarak stres attılar. Semaverlerde çayların demlendiği, çocukların ip ve top oynadığı piknikte imam eşleri de bir birleri ile tanışıp sohbet etme imkanı buldu.

Görevleri ve yaz dönemi Kur’an Kursları nedeniyle din görevlilerinin yaz tatiline çıkamadığını belirten Çubuk Din Görevlileri Dernek Başkanı Kamil Demirtaş, büyük bir özveri ile çalışan din görevlileri ile ilk defa Çubuk’ta böyle bir organizasyonda bir araya geldiklerini söyledi. Aşırı sıcaklara rağmen görevlerini aksatmadan yerine getiren imam ve müezzinler için bundan sonra bu pikniği gelenekselleştireceklerini ifade eden Demirtaş, “Görevlilerimiz arasında birlik ve beraberliği, kardeşlik ve dayanışmayı, kaynaşmayı daha iyi sağlamak amacıyla bu organizasyonu düzenledik. İlçemizde görev yapan Diyanet görevlileri Ramazan öncesinde neşe ve muhabbet dolu bir gün geçirdiler. Davetimize 365 kişi icabet etti. Herkesin memnun kaldığı bu tür organizasyonu geleneksel hale getirerek bundan sonra da devam ettirmeyi düşünüyoruz. Hedefimiz yaz-kış, gece-gündüz demeden çalışan din görevlilerini yılda bir kez olsun farklı bir aktivite yaşatmaktır” dedi.

Gönüllerince eğlenen, kimi zaman top oynayan, kimi zaman ip hoplayan kimi zaman da arkadaşlarına tezahürat yapan din görevlileri de pikniğin çok verimli geçtiğini belirterek, Ramazan öncesi yaşadıkları farklılık nedeniyle programı düzenleyen dernek yönetimine teşekkür ettiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?