logo

Çubuk’lu Gençler Genlik Merkezi İstiyor

Çubuk’lu Gençler Genlik Merkezi İstiyor

Çubuk’lu Gençler Genlik Merkezi İstiyor

Çubuk Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği Çubuk’ta yaşayan gençlerin vakit geçirebilecekleri alanlar çok kısıtlı olduğunu ve gençlerin çoğu boş zamanlarını önemsiz işlere hibe ettiğini açıkladı. 

Çubuk Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Hakan Bozdoğan’ın yaptığı açıklamada ‘Çubuk’ta son zamanlarda gençlerimizin vakit geçirebilecekleri alanlar ve mekânları içerisinde barındıran bir gençlik merkezine ihtiyaç duymaktadır. Derneğimizde yaptığımız etkinliklerle ilçe gençlerimizi ulusal gençlik parlamentosu, TBMM gençlik komitesi gibi birçok ulusal toplantılarda temsil etmiş bulunmaktayız.  Birçok ilde yapılan uluslar arası eğitimleri ilçemize getirerek eğitim alanında başarı dolu bir yıl geçiriyoruz. Ama yapılan bu eğitimlerin ve etkinliklerin daha da büyüyerek ilçe gençlerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için Çubuk ilçemizde kurulması gereken ve geç kalınan bir gençlik merkezine ihtiyaç duymaktadır, bizler Çubuk ilçemizdeki Gençler için şimdiden gençlik merkezi hedefi ile çalışmalara başlıyoruz. Bizim tek isteğimiz yerel yönetimlerimiz inde bizlere destek olarak ortak bir şekilde Çubuk’ta gençlerin eğitim ve kültürel yönden kendilerini geliştirdikler tam donanımlı bir gençlik merkezine sahip olmayı arzuluyoruz” dedi.

 Ayrıca Çubuk Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği kısa bir süre içerisinde gençlere gençlik merkezinde nelerin olmasını istersiniz sorulu bir anket düzenleyerek sonucun derneğin web sayfası üzerinden açıklanacağını ve gerekli kurumlara göndereceğini açıklandı.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?
#

Çubuk’lu Gençler Genlik Merkezi İstiyor” için 2 Yorum

  1. Mehmet : diyor ki:

    bence haklılar aile yaşam herkese uzak, ama burda gençler gençlik merkezi derken içerisinde tartışabilecekleri kendi imkanlarıyla bişey yapabilecekleri sosyal projeleri uygulayabilecekleri ve unutulagelmiş birçok oyunları oynayabileckleri mekanlar istiyorlar. sizin bahsettiğiniz aile yaşamı gençlik merkezinde bunlar yok aksine gençte yok ben gidip bizzat gördüm ortada genç yok hep çocuk burda gençler haklı gençlik merkezi bakanlığa bağlı olarak istediklerinide biliyorum yani her ilde ve ilçede olduğu gibi gençlik ve spor hizmetleri genel müdürlüğüne bağlı olacak.

    0
  2. DÜŞÜNÜR : diyor ki:

    EĞER GERÇEK BİR ARAŞTIRMACI OLUNSAYDI VE GERÇEKTEKTEN GENÇLİK ADINA BİŞEYLERİN YAPILMASI GEREKLİLİĞİ DUYULSAYDI ÇUBUKTA GENÇLİK ADINA ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN AÇMIŞ OLDUĞU ÇUBUK AİLE YAŞAM MERKEZİNİN VARLIĞINI BİLİP VE BU MERKEZDE ÇOCUK KLUBU -GENÇLİK MERKEZİ 24+ (ÜZERİ) VE ENGELLİLER MERKEZİNE NE HİZMET VERİLDİĞİDE BİLİNİRDİ.KONU GEÇNLİK MERKEZİ OLDUĞUNAN AİLE YAŞAM MERKEZİNDE GENÇLİK MERKEZİ, GENÇLERİN SOSYAL KÜLTÜREL VE SPORTİF ETKİNLİKLERDEN FAYDALANMALARINI VE BOŞ ZAMANLARINI ZARARLI ALIŞKANLIKLARDAN UZAK GEÇİRMELERİNİ SAĞLAMAKTADIR.ÇUBUK AİLE YAŞAM MERKEZİNDE KONDİSYON SALONU ,MÜZİK BİRİMİ(BAĞLAMA,GİTAR VE ORG KURSLARI),BİLGİSYAR KURSU VE SÜRELİ İNTERNET,OYUN SALONU (MASA TENİSİ ,BİLARDO,MİNİ GOLF,AİR HOCEY ,MİNİ BASKETBOL,PHOTOPLAY VB.)HALK OYUNLARI ,RESİM,SİNEMA SALONU,BİRÇOK DERSLERİN ETÜT KURSLARI İLE HİZMET VERMEKTEDİR.GENÇLİK ADINA ÇUBUKTA EKSİKLERİ SAPTAMAKTAN ÇOK ÖNCE ELDE OLAN VARLIKLARIN BİLİNMESİ VE HİZMETLER İÇİN YENİ PROLELER ÜRETİLİP GENÇLİK ADINA HİZMETLERİN AMACINA ULAŞMASINI SAĞLAMAKTIR.İŞİN BOŞ TARAFINI DEĞİL DOLU TARAFINI GÖREREK BAŞLAMAK LAZIM..

    0