logo

Çubuklu Gencin Zorlu Sınavı

Çubuklu Gencin Zorlu Sınavı

Çubuklu bir genç eksi 5 derece soğukta antrenör eşliğinde özel harekat sınavlarına hazırlanıyor.

Önümüzdeki günlerde etap etap yapılacak Polis Özel Harekât (PÖH) sınavlarına hazırlanan 26 yaşındaki Selahattin Kayahan Çubuk’un Aşağı Çavundur mahallesinde bulunan açık hava halı saha içerisine geçici olarak evinden getirdiği ve kendi imkânlarıyla kurduğu parkurda eksi 5 derece soğukta her gün antrenör eşliğinde çalışıyor.

Tek amacının vatan sevgisi olduğunu belirten Kayahan: “Çubuk’a en yakın parkur 60-70 km uzaklıkta, bende evime yakın olan burayı kendi imkânlarımla burayı yaptım. Halı sahayı değerlendirerek aynı parkuru bire bir buraya hazırladım. Sınavlara kadar her gün burada çalışıyorum. İsteyen herkes gelip burada çalışabilir. Amacım para değil tamamen vatan aşkı, dualarınızı bekliyorum. Allah nasip ederse ülkem bizimle daha güvende olacak” dedi.

Arkadaşı için gönüllü antrenörlük yapan Esra Özcan: “Daha önce ablam ve abimi çalıştırdım. Ablam polis, abim özel harekât polisi oldu. İnşallah şimdide Selahattin arkadaşımı hazırlıyorum. Hava çok soğuk eksi 5 derecede antrenman yapıyoruz. Allah emeklerimizi boşa çıkarmaz inşallah” diye konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?