logo

Çubuklu Emekliler Konya’yı Gördü

Çubuk’ta 2009 yılı içerisinde kurulan 06 Emekliler Derneği üyelerinden oluşan 40 kişilik grup, Konya’ya gezi düzenleyerek kentteki tarihi ve turistik yerleri gezdiler.

Çubuk’ta 06 Emekliler Derneğinin kurulması ile emeklilere yönelik birçok etkinliğin yapıldığına işaret eden Dernek Başkanı Çelebi İbişoğlu, bundan sonrada artarak devam edeceğini belirtti. Konya’ya yapacakları ziyaretten önce Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’i ziyaret eden İbişoğlu ve Dernek As Başkanı Salih Demirer, dernek hakkında ve düzenledikleri ziyaret hakkında bilgi vererek emeklilere destek istediler. Kendilerinin ilçelerindeki insanlarının kültürel ihtiyaçlarına önem verdiklerini belirten İbişoğlu, kendi imkânlarıyla bu bölgelere gidemeyen emekli yurttaşlarının kültürel gezi yapmalarını, tarihi ve turistik yerleri ziyaret etmelerini sağladıklarını ifade etti.

Daha yolun başında olduklarını belirten Başkan Özden, emeklilere yönelik düzenleyecekleri çeşitli organizasyonlar ile emeklilerin her zaman yanında olacaklarını, sosyal belediyecilik anlayışıyla onların hayata sımsıkı sarılmalarını ve unutulmadıklarını göstereceklerini ifade etti.

Çubuklu Emekliler Konya’ya yaptıkları bir günlük ziyarette; Selçuklu Devleti hükümdarları ve vezirlerinin mezar taşlarının sergilendiği İnce Minare Müzesi, Mevlana’nın hocası olarak bilinen Şems-i Tebriz’inin adını taşıyan camiyi, Mevlana Müzesini, İplikçi, Sahip Ata, Sadrettin Konevi, Selimiye, Alâeddin ile Kapu Camilerini ve Alâeddin Tepesini ziyaret ettiler.

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?