logo

Çubuklu Avcılar Şenlikte

 Çubuk Avcılar ve Doğayı Koruma Derneği 4. Çubuk Avcılık Şenliğini düzenledi.

 Yukarı Emirler şenlik alanında yapılan şenlikte, trap yarışmaları da düzenlendi.

Çubuk ve çevre ilçelerdeki avcılığa gönül verenlerin yoğun katılımı ile yapılan 4. Çubuk Avcılık Şenliği’nde, avcılar sabahın erken saatlerinden akşam geç saatlere kadar hem eğlendiler hem de çeşitli yarışmalar düzenledi. Çekilişlerin de yapıldığı şenlik boyunca silah sesleri durmazken, eski avcılık anıları da heyecanla anlatıldı.

Av sezonun açılışına yakın bir zamanda yapılan şenliğin üyeler arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla yapıldığını söyleyen Dernek Başkanı Serdar Geniş, trap atışları öncesi yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: “Avcı demek öldüren katleden demek değildir. Toplumdaki bu yanlış kanıyı yıkmak, birlik ve beraberliği sağlamak için biz bu etkinliği düzenliyoruz. Biz avcılar bir nevi doğadaki dengeyi koruyan, kollayan doğayı seven kişileriz. Bizim avcı tanımımız böyledir. Avla ilgisi olmayan doğadaki yaşamı bilmeyen, zamansız ve yasak av yapanlarda var. Bunlar kesinlikle avcı değil. Bizim görevimiz sadece avı korumak değil, doğayı ve çevreyi de korumaktır ” dedi.

Her yıl geleneksel olarak yaptıkları şenliklerine katılanlara teşekkür eden Geniş, rastgele, diyerek ilk atışı yaptı.

Renkli görüntülere sahne olan şenlikte iki etapta trap atışları düzenlendi. Baba oğullarında katıldığı yarışlarda tek kurşun atışında Hüseyin Özdemir birinci olurken, trap atışında ise Ufuk Gökşen birinciliği elde etti. Yarışmalarda etap birincilerine birer tüfek ve plaket hediye edilirken, dereceye girenlere ise fişek armağan edildi. Ayrıca çekilişe katılan Ayhan Şahan’da büyük ödül olan otomatik tüfeğin sahibi olurken, derneğe hizmet eden üyelere de birer teşekkür belgesi verildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?