logo

Çubuklu Asker Bıçaklanarak Öldürüldü

Çubuklu Asker Bıçaklanarak Öldürüldü

Osmaniye’de yaşanan bıçaklı kavgada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Çubuklu Jandarma Er Nuh Tufan Öztürk’ün (21) acı haberi Ankara’nın Çubuk ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı.

Osmaniye Kalecik Jandarma Komutanlığında görev yapan Jandarma Er Nuh Tufan Öztürk Çubuk’ta yaşayan ailesine acı haberin ulaşmasının ardından Yıldırım Beyazıt Mahallesi Berat Caddesi Ahi Sokak’taki evinin önü Türk bayrakları ile donatıldı.

Olayı duyan yakınları ise evlerinin önünde toplanarak taziyede ziyaretinde bulundu.

ABİSİ İLE AYNI İSMİ VE AYNI KADERİ PAYLAŞTI

22 yıl önce hayatını aynı şekilde Çubuk’ta bıçaklanarak öldürülen abisi Nuh Tufan Öztürk’ün ismini koyan ailesi, 22 yıl sonra aynı acıyı ve kaderi paylaştı. Jandarma Er Nuh Tufan Öztürk bugün Merkez Cami Kebirde ikindi namazı sonrası Çubuk ilçe merkezinde bulunan Paşa1 mezarlığında defin edileceği bekleniyor. Kasetçi Necmi, “Kükü” lakabı ile de anılır, Çubuk pazarında tezgah açan, çalışkan bir satıcıdır. Düğünlerde halay başlarında hep onu görürsünüz. Tezgahlarda makastır bıçaktır, aynadır, tespihtir; hala satan bugünkü dükkanının olduğu yere taşınır. Necmi Öztürk’ün bir oğlu olur adını NUH TUFAN koyar… Nuh tufan büyür 20 li yaşlara gelir babasına dükkanda yardım etmeye başlar. Kasetçi Necmi, dükkanının önünü her gün hortumla yıkaması ile de ünlüdür. Her sabah dükkanın önünü boydan boya yıkamaya bugün bile devam edilir. Oğlu Nuh Tufan da bu geleneği sürdürür. Bundan tam 22 yıl önce Nuh Tufan; çıkan bir kavgada bıçakla yaralanarak hayatını kaybeder. Aynı yıl Necmi’nin bir oğlu daha olur… Adını ölen oğlunun adını koyar…. NUH TUFAN… Osmaniye’de bıçaklanarak yaralanan ve kurtarılamayan NUH TUFAN; ikinci Nuh Tufan’dır. Birinci oğlu Nuh Tufan’ı 22 yıl önce kaybeden, Necmi Öztürk, İkinci Nuh Tufan’ı da dün Osmaniye’de kaybetti. Allah Necmi Öztürk ve ailesine sabır versin, İkinci Nuh Tufan’ın mekanı cennet olsun….

Haberin Detayı: Bıçaklı Kavgada Çubuklu Asker Hayatını Kaybetti

Osmaniye’de yaşanan bıçaklı kavgada ağır yaralanan Çubuklu asker, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Alınan bilgilere göre, Osmaniye Kalecik Jandarma Komutanlığı’nda asker olan ve hastaneye sevkli olarak birliğinden ayrıldığı öğrenilen Çubuklu Jandarma Er Nuh Tufan Öztürk (21) ile Veli Can A. (21) arasında İstiklal Mahallesi Şehit Mehmet Eroğlu Caddesi üzerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyüdüğü olayda Veli Can A., Öztürk’ü göğsünden ve sırtından bıçakladı. 6 yerinden bıçaklanan genç, ambulansla kaldırıldığı Osmaniye Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayın ardından Veli Can A. gözaltına alınırken, Nuh Tufan Öztürk’ün Ankara’nın Çubuk ilçesinden olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?